Niespokojny poniedziałek na drogach w powiecie poddębickim

Niespokojny poniedziałek na drogach w powiecie poddębickim

Miniony poniedziałek (16 stycznia) przyniósł kilka interwencji policji i innych służb ratunkowych na drogach w naszym powiecie. Dwie osoby zostały ranne.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 6:10 w miejscowości Kuciny (gm. Dalików). Jak przekazuje policja, udział w nim wziął jeden samochód osobowy.

- 60-letni kierujący pojazdem marki Mercedes nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze - oblodzenie nawierzchni jezdni - stracił panowanie nad pojazdem, zjechał w rów, a następnie dachował - podaje mł. asp. Sylwia Kaźmierczak z KPP w Poddębicach.

Mężczyzna kierujący autem był trzeźwy. 60-latek został poszkodowany i Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował go do szpitala.

Kilka godzin później, około 11:15, na drodze krajowej nr 72 w Uniejowie zderzyły się dwa samochody.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem Renault, 56-latek, wyprzedzając kolumnę pojazdów uderzył w pojazd marki Kia, kierowany przez 56-latka - wyjaśnia mł. asp. S. Kaźmierczak.

Jeden z mężczyzn został poszkodowany i trafił do szpitala w Poddębicach. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Jeszcze tego samego dnia policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego cyklistę. Do zdarzenia doszło o godzinie 23:25 w Uniejowie.

- Policjanci z Komisariatu w Uniejowie podjęli kontrolę rowerzysty w centrum miasta. Sposób jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. 26-letni cyklista, po zbadaniu na stan trzeźwości, miał niespełna 2 promile alkoholu w organizmie - poinformowała EPD24 mł. asp. Sylwia Kaźmierczak.

Rowerzysta został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.