wersja testowa serwisu

Niedzielny wieczór z plenerowym seansem w Uniejowie

Zrzut-ekranu-2020-07-18-o-21.21.33

Cieszące się dużą popularnością podczas ubiegłorocznych wakacji „Kino na leżakach" ponownie zawita do Uniejowa. Tego lata, z uwagi na zagrożenie koronawirusem, konieczne było opracowanie formuły, która pozwoli na bezpieczne korzystanie z filmowej rozrywki. Pierwszy seans, w najbliższą niedzielę (19 lipca) obejrzymy na leżakach oraz z wnętrza własnego samochodu.

Przez kilka ostatnich lat w okresie wakacyjnym Uzdrowisko Termalne odwiedzało objazdowe kino plenerowe, umożliwiające oglądanie filmów z pozycji plażowego leżaka. W tym roku, jeszcze do niedawna, organizacja wydarzenia stała pod dużym znakiem zapytania z uwagi na sytuację epidemiczną i wynikający z niej obowiązek dystansowania społecznego. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem, uzględniającym bezpieczeństwo widzów, okazało się kino w wersji samochodowej. Nowa formuła seansów sprawdziła się podczas pierwszych tegorocznych projekcji motokina na Pomorzu

Motokino w Uniejowie

Bez zmian pozostaje lokalizacja projekcji w plenerze. Niedzielny seans odbędzie się na terenie boiska przed kompleksem basenów termalnych w Uniejowie. Na początek filmu zapraszamy o godz. 21.30. A co zobaczymy?

Tym razem zagramy dla Was francuską komedię „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!", kontynuację doskonałego „Za jakie grzechy, dobry Boże?" – czytamy na stronie fb Organizatora wydarzenia. – Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy! (www.filmweb.pl)


Kino w nowej formule – jak to działa?

Od razu zaznaczamy, że projekcja przewiduje możliwość udziału zarówno zmotoryzowanych kinomanów, jak i tych z Państwa, którzy dotrą na film w inny sposób. Na miejscu zostanie przygotowana „tradycyjna" widownia w postaci leżaków plażowych. Ale uwaga: należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Organizator przewidział 100 leżaków, które będą rozstawione w odległości 1 m od siebie.

Jeżeli zaś chodzi o widzów zmotoryzowanych, za strefą leżaków będzie wytyczony parking. Na teren pokazu można wjechać już od godziny 20:00 – warto pojawić się wcześniej i zająć dobre miejsce! Dźwięk z filmu będzie transmitowany za pomocą fal radiowych FM. Przed rozpoczęciem filmu obsługa poinformuje kierowców na jaką częstotliwość ustawić odbiornik w aucie. Po „złapaniu" transmisji z nagłośnieniem filmu wystarczy już tylko upewnić się, że mamy w samochodzie wszystko, czego będziemy potrzebować w trakcie oglądania (np. woda, napoje, przekąski, etc.), ustawić fotel w ergonomicznej pozycji, wyciągnąć wygodnie i cieszyć się komfortem oraz bezpieczeństwem jakie zapewnia formuła motokina.

⚠️ UWAGA ❗

Ze względu na obowiązujące zasady bezpieczeństwa, podczas pokazu nie będzie można opuszczać samochodu, ani przemieszczać się po terenie pokazu! 🚷

Zarówno wstęp, jak i wjazd na teren kina plenerowego jest bezpłatny. Organizator zastrzega sobie możliwe zmiany i korekty w harmonogramie, wprowadzenie specjalnych zasad uczestnictwa lub nawet odwołanie wydarzenia (czynnikiem decydującym będzie bieżąca sytuacja epidemiczna).

Źródło: UM Uniejów