wersja testowa serwisu

Muzyka wielu kultur - spotkanie ze słowiańską gwiazdą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie

_pokochalemciebie

Dnia 16 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie gościła w swoich progach Krzysztofa Gwiazdę oraz Annę Cymmerman z towarzyszeniem zespołu "BognaBand". Koncert "Muzyka wielu kultur - spotkanie ze słowiańską gwiazdą" zrealizowany został ze środków Budżetu Obywatelskiego woj. łódzkiego na rok 2019, Marszałka Województwa Łódzkiego.

Krzysztof Gwiazda dysponujący przepięknym głosem bas-baryton jest zarówno kompozytorem jak i pedagogiem. Przyjechał do Dalikowa ze swoją najnowszą autorską płytą "Pokochałem Ciebie". Anna Cymmerman jest cenioną łódzką sopranistką, koncertowała niemal na całym świecie. U nas gości już po raz drugi. Pamiętamy ją z nostalgicznego duetu z Jackiem Malanowskim.

Niezwykłe spotkanie muzyczne połączyło operowe brzmienia z lubianą i przystępną muzyką biesiadną. W programie podziwialiśmy zarówno arie operowe, piosenki filmowe oraz współczesne kompozycje Krzysztofa Gwiazdy. Zauroczona publiczność chętnie śpiewała przedwojenne szlagiery i popularne utwory ludowe. Każdy uczestnik otrzymał na zakończenie płytę CD z kompozycjami Krzysztofa Gwiazdy, okraszoną autografem artysty.

Warto dodać, że sobotni koncert z cyklu "Muzyka wielu kultur" jest jedynym takim wydarzeniem zorganizowanym w powiecie poddębickim.