wersja testowa serwisu

Mieszkaniec gminy Lipce Reymontowskie zatrzymany przez policję. Grożą mu 3 lata więzienia

249-135948
fot. KMP w Skierniewicach

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli prawie 12 tysięcy papierosów i 16 kilogramów tytoniu bez akcyzy. Uszczuplenie na szkodę Skarbu Państwa to ponad 24 tysiące złotych. Sprawcy grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci ze skierniewickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 48-letni mieszkaniec gminy Lipce Reymontowskie posiada wyroby tytoniowe bez wymaganych polskich znaków akcyzy. 11 września 2021 roku funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 48-latka. W trakcie przeszukania w pomieszczeniach gospodarczych znaleźli 16 kilogramów tytoniu zapakowanego w torebki półkilogramowe oraz prawie 12 tysięcy papierosów różnego rodzaju marek.

- Wszystkie wyroby nie miały polskich banderoli. Gdyby taka ilość wyrobów tytoniowych trafiła na rynek, naraziłaby Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 24 tysięcy złotych. Wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie o przestępstwo karno-skarbowe, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Mężczyzna był już notowany za podobne przestępstw - informują skierniewiccy policjanci,