Mieszkańcy Uniejowa i organizatorzy posprzątali teren po Earth Festival

arch.-UM-Uniejow-10
fot. UM Uniejów

W niedzielę wieczorem zakończył się EARTH FESTIVAL Uniejów 2024. To już siódma edycja tego inspirującego wydarzenia. Corocznie podczas festiwalu promowane są postawy i działania na rzecz poprawy środowiska. Mimo wzrastającej świadomości ekologicznej, wciąż spotykamy osoby, którym dobro naszej planety nie leży na sercu.

Aby żyło nam się czyściej i milej, a środowisko naturalne było wolne od śladów działalności człowieka, nie wystarczy ograniczać się do sloganów. Potrzebne są realne działania, które nie muszą być ogromne. Małe, codzienne zmiany nawyków mogą znacząco przyczynić się do poprawy stanu środowiska.

W poniedziałek rano na uniejowskiej plaży zebrała się grupa mieszkańców Uniejowa wraz z organizatorami festiwalu, aby posprzątać teren po koncercie. W akcji uczestniczyły dzieci z Uniejowskiej Grupy Wokalnej wraz z rodzicami, dyrektor biura festiwalowego – Mariusz Woźniczka oraz pracownicy „Term Uniejów".

W ramach akcji zebrano kilkadziesiąt worków śmieci. Najczęściej znajdowano plastikowe butelki po napojach i papierowe kubki. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał roślinkę.

Grupa pokazała, że nie należy wstydzić się dobrych inicjatyw. Pamiętajmy, że pozostawione śmieci to nie tylko problem estetyczny, ale realne zagrożenie dla środowiska, dlatego zawsze wyrzucajmy śmieci tam, gdzie ich miejsce – do kosza!

Źródło: UM Uniejów