wersja testowa serwisu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie zaprasza do oglądania wystawy prac Elżbiety Bartnik

Zrzut-ekranu-2021-05-19-o-12.08.59

W maju br. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie ma zaszczyt prezentować na swoim fanpage'u niezwykłą wystawę prac pani Elżbiety Bartnik, która składała się z 15 obrazów. Dzieła uniejowianki urzekają wszystkich swoim pięknem, przyciągają wzrok.

Tematyką prac były wyłącznie kwiaty, które prezentowane były w różnym klimacie i kolorystyce. Przedstawiona wystawa prezentowała wysoki poziom zaawansowania technicznego oraz niezwykłą precyzję i jakość wykonania.

Pani Elżbieta jest wieloletnią nauczycielką i artystką, która wykonuje obrazy metodą haftu krzyżykowego od niedawna. Jej dzieła powstają na specjalnej tkaninie do haftu kanwa. Narzędziami niezbędnymi do pracy jest specjalna igła wraz z nićmi. Najodpowiedniejszymi nićmi do haftów jest mulina, ponieważ łatwiej jest dobrać jej grubość do grubości tkaniny.

Z powodu trudnych pandemicznych warunków, placówka nie mogła zaprosić czytelników do podziwiania wystawy we wnętrzu biblioteki. Obrazy pani Elżbiety mogą być podziwiane tylko online, bez żadnego ryzyka.

źródło: UM Uniejów