wersja testowa serwisu

Mariusz Szczygieł przyjedzie do Łowicza. Spotkanie już w poniedziałek

yyyyt

W poniedziałek, 18 października 2021 r. w Łowickim Ośrodku Kultury, w ramach odbywającej się 22 edycji OCH! FILM FESTIWAL, odbędzie się spotkanie autorskie ze znanym reporterem i pisarzem Mariuszem Szczygłem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety do nabycia w kasie kina Fenix lub online na www.lok.art.pl.

Mariusz Szczygieł – reporter, pisarz. Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą". Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za „Gottland" zdobył Europejską Nagrodę Książkową 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Za „Nie ma" zdobył podwójną Nagrodę Nike 2019 (w wyborze jury i czytelników) oraz tytuł najlepszej książki podczas jubileuszu 25 lecia Nagrody Nike.

Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj". W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat". Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland", „Zrób sobie raj", „Laska nebeska"). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX". Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu.

Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie.

źródło: UM Łowicz