Małgorzata Raczkiewicz - kim jest kandydatka popierana przez Tuska i Zdanowską?

Małgorzata Raczkiewicz - kim jest kandydatka popierana przez Tuska i Zdanowską?

Małgorzata Raczkiewicz, kandydatka z 8 miejsca listy Koalicja Obywatelska. Kim jest osoba popierana przez wielu znanych polityków, w tym Donalda Tuska, czy Hannę Zdanowską?

Raczkiewicz pochodzi z Łęczycy. Ukończyła studia wyższe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia. Jest znaną, lokalną działaczką, zaangażowaną w wiele inicjatyw.

Zawodowo jest głównym managerem przychodni POZ oraz od 36 lat pielęgniarką na bloku opercyjnym łęczyckiego szpitala.

Od 2018 roku jest członkiem zarządu powiatu.

Zaangażowana w życie społeczne, pomoc charytatywną dla mieszkańców - nie tylko powiatu łęczyckiego. Od 2020 roku prezes Fundacji Dobry Szpital na rzecz szpitala powiatowego w Łęczycy.

Raczkiewicz cieszy się dużym poparciem społecznym. Swojego poparcia udzielił również Wójt Gminy Daszyna - Zbigniew Wojtera. W Łęczycy znana jest jako osoba zawsze chętna do pomocy i zaangażowana we współpracę, broniąc interesu mieszkańców lokalnych społeczności.

Również w szeregach Koalicji Obywatelskiej zdobyła uznanie, zyskując poparcie między innymi Lidera Koalicji Obywaterlskiej - Donalda Tuska, Prezydent Łodzi - Hanny Zdanowskiej, Prezydenta Warszawy - Rafała Trzaskowskiego, Lidera listy do Sejmu Koalicji Obywatelskiej - Cezarego Tomczyka oraz Ministra Sprawiedliwości i Infrastruktury w czasach rządów PO - Cezarego Grabarczyka. Lista poparcia i to znaczących osób jest długa.

W rozmowie z naszym portalem, Małgorzata Raczkiewicz spytana o pomysł na nasz region odniosła się pokrótce do większości powiatów z okręgu wyborczego nr 11.

Lista rzeczy, które chcę zrobić jest bardzo długa, lecz postaram się w kilku słowach wspomnieć o najważniejszych. Tak naprawdę dla naszego regionu chciałabym dążyć do pozyskania, a właściwie odblokowania środków z KPO i pozyskania ich jak najwięcej na inwestycje, aby zapewnić nowe miejsca pracy i godne życie. Jest wiele miejsc w województwie, jak na przykład mój region - łęczycki, kutnowski, zgierski czy poddębicki, który ma bardzo duży potencjał w tym zakresie.

Poza tym na pewno realny program mieszkaniowy dla młodych i inwestowanie w edukację dzieci i młodzieży. W powiecie zgierskim koniecznym jest wykorzystanie możliwości wynikających z ustawy o likwidacji składowisk odpadów i pozyskanie środków z programów i dofinansowania na rekultywację terenu składowiska, poprawę jakości życia dla osób borykających się z niepełnosprawnościami, Nasz region wymaga pilnych inwestycji związanych z modernizacją oświetlenia ulicznego, rewitalizacji terenów zielonych, wsparcia dla przedsiębiorców.

Pracy jest naprawdę dużo, lecz nie boję się nowych wyzwań. Wręcz lubię, gdy dużo dzieje się, a szczególnie, gdy mogę komuś pomóc - mówi naszej redakcji kandydatka z ósmego miejsca, Małgorzata Raczkiewicz.

Ósme miejsce na liście jest bardzo dobrą lokatą, dającą przy obecnym poparciu przez społeczeństwo realną szansę na uzyskanie mandatu. Wiele osób popierających Koalicję Obywatelską twierdzi, że Raczkiewicz Małgorzata wyróżnia się wśród kobiet na liście do Sejmu.

Wybory już w najbliższą niedzielę. Dajmy szansę osobom z dalszych miejsc. Osobom, które znają problemy naszego regionu i realnie przyczynią się do ich rozwiązania. Wybierz mądrze. Postaw na kobietę z dużym doświadczeniem,

Raczkiewicz Małgorzata, 8 miejsce do Sejmu na liście Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz zdjęcia: