Mała Laponia w Uniejowie! To była prawdziwie świąteczna sobota

DSC_1493
fot. UM Uniejów

Pierwszy śnieg dla wielu z nas oznacza nadejście zimy, a wraz z nią zbliżające się wielkimi krokami Boże Narodzenie. Na święto to najbardziej czekają dzieci pragnące spełnić swoje marzenia o spotkaniu staruszka z białą brodą ubranego w czerwony strój… To właśnie z myślą o nich Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie zamienił się w sobotę, 9 grudnia, w Wioskę Świętego Mikołaja.

W każdym kąciku Wioski, przyozdobionym urokliwymi dekoracjami, bawiły się i z zapałem pracowały elfy. W swojej pracowni pomagały dzieciom przygotować świąteczne ozdoby – wszyscy razem pochłonięci byli malowaniem, sklejaniem, dekorowaniem.

W innym miejscu działała poczta, gdzie dzieciaki mogły napisać list, prosząc w nim Mikołaja o wymarzone prezenty. Zadaniem elfów było dopilnowanie, aby korespondencja na czas dotarła do adresata.

Kolejne pomieszczenie zajmowała kawiarenka. Tutaj elfy częstowały wszystkich ciepłą herbatą i słodkimi przekąskami.

W największej sali było z kolei bardzo głośno i wesoło. Odbywały się w niej przeróżne animacje świąteczne, o które zadbały elfy z Wytwórni Zabawy 7niebo. Dla licznie zgromadzonych gości wystąpiły przedszkolaki (4- i 5-latki) z Miejskiego Przedszkola w Uniejowie. Wysłuchać można było również koncertu piosenek świątecznych w wykonaniu zespołu Effatha. Występ artystyczny przygotowało też Stowarzyszenie historyczno-kulturalne „Dworzanie".

Najważniejsza jednak była sala o najmniejszych rozmiarach. To właśnie w niej, w wygodnym fotelu, zasiadał Święty Mikołaj, który chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć. W międzyczasie dał się też namówić na wspólną zabawę z dziećmi, dał się nawet porwać do tańca.


Cała wioska była przepięknie udekorowana choinkami i migoczącymi światełkami. Postarały się o to dzieci, które chętnie zawieszały bombki na jednym z drzewek. O dekorację tych naprawdę dużych, znajdujących się na zewnątrz, zadbali strażacy z OSP w Wieleninie.

Co do tej zewnętrznej części Wioski – tutaj też się sporo działo. Elfy pracowały m.in. na stoisku z dekoracjami świątecznymi. Kiedy było im chłodno, ogrzewały się przy palenisku, razem z pozostałymi uczestnikami zabawy.

I jeszcze jedno – choć Mikołaj tym razem nie zabrał ze sobą reniferów, zadbał o to, aby dzieci mogły zobaczyć inne wyjątkowe zwierzęta… Do Wioski zawitały alpaki!

Nad dobrym humorem dzieciaków odwiedzających Gminną Wioskę Świętego Mikołaja przez cały czas czuwali pracownicy Miejskiego Przedszkola w Uniejowie, Szkoły Podstawowej w Wieleninie, a także Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie.

Źródło: UM Uniejów