wersja testowa serwisu

Łódzkie: Strażacy alarmują o nowym zagrożeniu! Oszuści przebierają się za strażaków i pukają do drzwi!

Łódzkie: Strażacy alarmują o nowym zagrożeniu! Oszuści przebierają się za strażaków i pukają do drzwi!

Przestępcy działający metodami „na wnuczka" i „na policjanta" teraz do swojego "repertuaru" dołączyły działania "na strażaka". Co bardziej niebezpieczne, oszuści grasują przebierając się za pracowników służby pożarniczej.  Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wystosowała do mieszkańców regionu ostrzeżenie.

Kilka dni temu w województwie łódzkim osoby przebrane w strażackie mundury próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny pod pretekstem kontroli przeciwpożarowej. Szczęśliwie, mężczyzna zachował czujność i nie wpuścił ich do mieszkania.

- W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie jednego z powiatów woj. łódzkiego, Państwowa Straż Pożarna informuje, że strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych – przekazała Komenda Główna PSP.

Według danych Komendy Głównej Policji, od początku stycznia do końca czerwca 2021 roku co najmniej 1176 starszych osób straciło oszczędności życia w związku z oszustwami popełnionymi metodami „na wnuczka", „na policjanta", czy na „funkcjonariusza CBŚP". Starty wyniosły ponad 63 mln zł.