wersja testowa serwisu

Koszmarny wypadek w gminie Uniejów, auto zderzyło się z motocyklem. Młoda kobieta w ciężkim stanie

a9ab65b0-55ba-44b7-97d9-db88edef006e
fot. KP PSP w Poddębicach

Do bardzo poważnego wypadku doszło w niedzielę, 15 sierpnia w miejscowości Biernacice w gminie Wartkowice. Konieczny był przylot śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło po godzinie 18;00 na drodze wojewódzkiej nr 469. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Poddębicach otrzymał informację od operatora CPR o zderzeniu pojazdu osobowego z motocyklem.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzone pojazdy, którymi podróżowały trzy osoby, dwóm z nich strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego z Poddębic. Kierująca motocyklem Suzuki została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala - relacjonują strażacy z KP PSP w Poddębicach.

Poszkodowana znajduje się na Oddziale Intensywnej Terapii w Szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi. KLUB HDK PCK "Motocykliści Łęczyca" apeluje o oddawanie dla niej krwi.

- Nasza moto siostra potrzebuje waszej pomocy! Stan jej jest bardzo ciężki. W imieniu swoim i rodziny prosimy Was o pomoc - czytamy na stronach Klubu.

Podczas oddawania krwi należy podać następujące dane: Patrycja Gąsiorowicz, Szpital im. M.Kopernika w Łodzi, Oddział Intensywnej Terapii.

Zobacz zdjęcia: