Kontrola w schronisku Psia Ostoja

Kontrola w schronisku Psia Ostoja
fot. UM Uniejów

W dniu 06.10.2023 r. pracownik Urzędu Miasta w Uniejowie – Anna Pająk-Kowalska wraz z Komisją Rewizyjną Rady Miejskiej w Uniejowie przeprowadzili kontrolę zwierząt znajdujących się w Gabinecie Weterynaryjnym Lek. Wet. Andżeliki Barczak Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psia Ostoja, ul. Szkolna 14, Pieczyska, 98-400 Wieruszów.

W trakcie wizytacji dokonano sprawdzenia dobrostanu zwierząt pochodzących z terenu gminy Uniejów oraz przeprowadzono analizę prowadzonej dokumentacji. Przeprowadzający kontrolę dokonali oględzin boksów oraz sektorów, w których znajdują się zwierzęta. Na dzień 06.10.2023 r. stwierdzono, iż w schronisku przebywają 3 koty oraz 18 psów.

Zachęcamy do adopcji zwierząt z terenu gminy Uniejów, znajdujących się w schronisku. Dodatkowe informacje dotyczące adopcji czworonogów można uzyskać na stronach https://psiaostoja.pl/ (w zakładce „Adopcje") oraz Biuletynu Informacji Publicznej https://bip.uniejow.pl/dokumenty/42 a także pod numerem tel. 603 394 731 lub kontaktując się z pracownikiem Urzędu Miasta w Uniejowie pod numerem tel.63 288 97 49.

Dodatkowo, radni w dniu wizytacji przekazali właścicielce schroniska karmę dla zwierząt zebraną, m.in. w: Miejskim Przedszkolu w Uniejowie, Szkole Podstawowej im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie, Szkole Podstawowej i. Marii Skłodowskiej – Curie w Wilamowie, a także Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Uniejowie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, zgromadzono duże ilości karmy mokrej, suchej oraz drobnych smakołyków dla psów i kotów. Zbiórka, pokazała, iż dzieciom i rodzicom, nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Wszystkim ofiarodawcom za okazane serce i pomoc bezdomnym zwierzętom przebywającym w schronisku Psia Ostoja, w imieniu „naszych braci mniejszych" serdecznie dziękujemy.

Źródło: UM Uniejów