wersja testowa serwisu

Konkurs „Zimowe obrazki” rozstrzygnięty. Poznaliśmy zwycięzców

Uczestnicy-konkursu-recytatorskiego-on-line-scaled

Otwarty Konkurs Recytatorski, którego organizatorem był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie został rozstrzygnięty. Jak na porę roku przystało, dzieci i młodzież recytowały wiersze o tematyce zimowej.

Konkurs miał na celu propagowanie poezji, promocję talentów recytatorskich oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Przedsięwzięcie było wyzwaniem zarówno dla uczestników jak i organizatorów – z uwagi na sytuację konkurs odbył się w formie online. Uczestnicy musieli nagrać materiał wideo, który następnie został przesłany do ocenę jury.

Również same obrady komisji, które miały miejsce w ostatnich dniach grudnia, odbyły się w formie online. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniali: Monika Bartnik, Beata Szymczak, Maciej Bartosiak, Aleksandra Kałużna – Płaczek. O otrzymaniu nagród decydowały istotne szczegóły w wykonanych: dobór repertuaru, interpretacja, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny. Werdykt nie był łatwy – wszystkie występy stały na wysokim poziomie, a taka forma konkursu pokazała duże zaangażowanie i kreatywność uczestników.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:
Kategoria 5 – 9 lat: I nagroda – Nadia Grzelewska, II nagroda – Eliza Wojtczak, III – nagroda Julita Domagalska.

Wyróżnienia: Patrycja Drzewoszewska, Zosia Pakuła, Faustyna Frątczak, Anna Suska, Ala Bartosik, Gabriela Antreou, Jagoda Nowak, Jan Pakuła, Edward Bruno di Vermandois.

Kategoria 10 -1 3 lat: I nagroda – Oliwia Kwiatkowska, II – nagroda Aleksandra Wójcik.

Wyróżnienia: Ola Łuczak, Kacper Pizulski, Igor Ilski, Ewa Ostrowska, Ewa Tomaszewska.

Kategoria 14-17 lat: I – nagroda Wiktoria Sobczyk, wyróżnienie – Kacper Wójcik

Kategoria 18+: wyróżnienie Aleksandra Pakuła.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym odwagi i dziękujemy tak liczny udział, warto podkreślić, że w konkursie wzięły udział również osoby z poza terenu naszego województwa.

źródło: UM Uniejów