wersja testowa serwisu

Koncert on-line „Dla Kobiet” z okazji ich święta

bartek

B artek Grzanek – wokalista o wyjątkowej barwie głosu, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor – nagrał w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie szczególny koncert skierowany do wszystkich dla Pań z okazji ich święta.

Występu, ze względu na panujący stan epidemiczny, nie mogli na żywo wysłuchać i obejrzeć widzowie. Można go jednak zobaczyć na kanale YouTube Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie. Koncert będzie dostępny także później, razem z innymi filmami na kanale M-GOK.

Bartek Grzanek swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1998 r. jako gitarzysta grupy Colarado Band. Choć zespół grał muzykę country, w żyłach Bartka płynie też rock i soul, ale przede wszystkim blues.

W roku 2000 został liderem zespołu Tosteer, który odnosił sukcesy na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce.

Formacja, wraz ze swoim charyzmatycznym wokalistą, była nominowana do nagrody Fryderyki 2003 za płytę „Testosterone" w kategoriach: Nowa twarz fonografii oraz Album roku – rock. Poza tym zespół występował jako support m.in. dla Placebo, Dave'a Gahan'a i Budgie.

O wokaliście szersza widownia usłyszała podczas I edycji „The Voice of Poland", ale rozpoznawalność przyniósł mu udział w piątej części „Mam talent", gdzie dotarł aż do finału.

Bartek Grzanek jako gitarzysta współpracował z wieloma artystami, np. z George'm Hamiltonem V (Nashville), zespołem Rezerwat oraz z Rafałem Brzozowskim.

Wiosną 2015 r. ukazał się debiutancki singiel Bartka zatytułowany „Ikar", a w październiku tego samego roku miała miejsce premiera pierwszego solowego albumu artysty „Duch".

źródło: UM Uniejów