Kilkoro funkcjonariuszy z Poddębic z awansami na wyższe stopnie służbowe

268-18169_20231113-150808_1
fot. KPP w Poddębicach

W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach odbyła się uroczystość mianowania funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe. Akty nominacyjne policjanci otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach mł. insp. Adama Kolasy.

W sali konferencyjnej poddębickiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji mianowania na wyższe stopnie policyjne. Po złożeniu meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji przez dowódcę uroczystości wprowadzono poczet sztandarowy. 

Z dniem 6 listopada 2022 roku, Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach mianował na wyższe stopnie służbowe poddębickich policjantów. 5 funkcjonariuszy awansowało na wyższe stopnie w korpusie aspirantów, a 4 w korpusie podoficerów. Są to zarówno policjanci z wydziału kryminalnego, jak i wydziału prewencji.

Dla każdego policjanta, mianowanie na wyższy stopień służbowy jest momentem szczególnym. Akty mianowania, które funkcjonariusze odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach młodszego inspektora Adama Kolasy są świadectwem ich umiejętności, wzorowej postawy i zaangażowania w wykonywanie obowiązków służbowych. Mianowanie policjantów opiera się także na podstawie zdobytego dotychczas doświadczenia, zobowiązania do dochowania wierności ojczyźnie i społeczeństwu oraz zasadom obowiązującym w naszej służbie - wyjaśniają funkcjonariusze.

Zobacz zdjęcia: