Jutro spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów

D34A2142
fot. UM Uniejów

Komendant Komisariatu Policji w Uniejowie podkomisarz Marcin Dulas zaprasza na debatę społeczną poświęconą zagadnieniu bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 10 października o godzinie 11:00 w budynku Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie.

- Jedną z metod zwiększenia bezpieczeństwa są debaty społeczne, które oparte są na budowaniu atmosfery zaufania i zrozumienia z mieszkańcami, w celu rozwiązywania istniejących problemów w zakresie bezpieczeństwa. W trakcie spotkania porozmawiamy o bezpieczeństwie Seniorów i metodach stosowanych przez oszustów. Omówimy także program ,,Dzielnicowy bliżej nas" – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. – Każdy z uczestników będzie mógł podzielić się swoimi uwagami, czy wskazówkami mającymi na celu zwiększenie bezpieczeństwa Seniorów. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w debacie.

W rozmowie weźmie udział pracownik banku, który przybliży seniorom sposób postępowania oszustów. Na spotkaniu zostanie również zaprezentowana Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja „Moja Komenda", umożliwiająca szybki i wygodny kontakt z dzielnicowym.

źródło: UM Uniejów