wersja testowa serwisu

Jesienne Spotkania Zamkowe – przygoda z historią, przygoda z przyrodą

120133730_138645747964830_95658357406185616_o

Już 10 października, na dziedzińcu zamkowym w Uniejowie odbędzie się kolejna przygodowo-historyczna impreza. Rezerwujcie czas, gdyż tego dnia czeka na Was kolejna porcja atrakcji i historycznych doznań!

Impreza rozpocznie się poszukiwaniem skarbów z udziałem detektorystów. Poszukiwacze pod czujnym okiem archeologa Radosława Hermana zajrzą m.in. do studni miejskiej, znajdującej się na rynku w Uniejowie. Być może i tym razem uda się znaleźć jakieś ciekawe artefakty – ślady uniejowskiej historii. Eksploracja będzie także połączona z akcją oczyszczania dna Warty, przede wszystkim w miejscu przewężenia rzeki, pomiędzy kolegiatą a zamkiem.

Jesienne spotkania zamkowe to także spotkanie z przyrodą i ekologią.
Na godzinę 13.00 zaplanowano warsztaty fotograficzne dla dzieci w plenerze oraz konkurs fotograficzny „Jesienne krajobrazy", a o godzinie 14.00 rozpocznie się część oficjalna na dziedzińcu uniejowskiego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Radosław Herman podsumuje i zaprezentuje efekty poszukiwań detektorystów oraz opowie zebranym o tajemnicach, jakie kryją w sobie mury zamkowe Termalnego Grodu.

W wydarzeniu weźmie udział grupa Ptasznik z pobliskiego Turku, którą można było już poznać przy okazji 1. Przygodowo-Historycznego Festiwalu Misji Skarb w Uniejowie. Zaproszeni goście opowiedzą i zaprezentują rodzime ptaki drapieżne, ale będą też uwrażliwiać w temacie opieki nad dziko żyjącymi ptakami oraz nietoperzami zagrożonymi wyginięciem. Spotkanie z Ptasznikiem będzie zatem akcją uświadamiającą ekologicznie.

A skoro mowa o ptakach, podczas imprezy zostanie rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny i literacki, którego motywem przewodnim są właśnie ptaki i ekologia. W programie zaplanowano ponadto loterię, konkursy i zabawy. Z pewnością każdy – i mały i duży – znajdzie coś dla siebie.
Zapraszamy!

źródło: UM Uniejów