wersja testowa serwisu

Jak szukać pracy w Łodzi? Sprawdź nasze wskazówki!

Zdjecie

Poszukiwanie pracy bywa bardzo trudnym procesem, niezależnie od tego, czy jesteś teraz osobą bezrobotną, czy doświadczonym specjalistom. Rynek pracy w Polsce jest jednak w fazie szybkiego wzrostu, dlatego tak naprawdę każdy ma szansę na znalezienie pracy swoich marzeń. Spójrzmy zatem, jak i gdzie najlepiej szukać pracę w Łodzi, aby proces rekrutacji był przyjemnym doświadczeniem i zakończył się znalezieniem zadowalającej posady.

Jak szukać pracy w Łodzi – zadbaj o swoje CV

Obecnie pracę można znaleźć w wielu miejscach. Przykładem jest np. praca na GoWork, jednak poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia warto zacząć od stworzenia CV. Curriculum Vitae (życiorys zawodowy) to zdecydowanie jeden z najważniejszych dokumentów aplikacyjnych, który powinien przedstawiać kandydata (czyli Ciebie) w najlepszym możliwym świetle. Od tego, jak wygląda i co się znajduje w Twoim CV, zależy to, czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

W pierwszej części CV powinny się znaleźć dane osobowe, czyli m.in. imię, nazwisko, miejsce zamieszkania (wystarczy miejscowość), numer telefonu i adres e-mail. Dodatkowo możesz dodać również swoje zdjęcie, ale tylko wtedy, kiedy wygląda naprawdę profesjonalnie.

Najważniejsze sekcje CV to jednak doświadczenie zawodowe i wykształcenie. Dla większości rekruterów i pracodawców doświadczenie jest ważniejsze niż wykształcenie, dlatego warto umieścić sekcję z doświadczeniem przed wykształceniem.

Opisując swoje doświadczenie, warto podać takie informacje jak m.in. okres zatrudnienia, nazwa firmy, stanowisko oraz najważniejsze obowiązki. Jeśli chodzi o wykształcenie, to można ograniczyć się do podania informacji o wykształceniu wyższym (tj. nazwa uczelni i kierunek), a w przypadku braku takiego wykształcenia, można umieścić informację o ostatniej lub dwóch ostatnich uczęszczanych placówkach (np. liceum, technikum lub szkoła zawodowa).

Jeśli możesz się pochwalić ukończeniem kursu, to koniecznie wspomnij o tym w swoim CV. To samo dotyczy znajomości języków obcych. Jeśli możesz pochwalić się znajomością języka, to powinieneś umieścić taką informację w swoim CV wraz z poziomem znajomości danego języka.

Gdzie szukać pracy w Łodzi?

Pierwszym miejscem, w którym możesz znaleźć pracę, jest Urząd Pracy, jednak zazwyczaj urzędnicy oferują ciekawe opcje zatrudnienia tylko osobom, które posiadają fach w ręku, jak np. ślusarze, murarze, tynkarze, hydraulicy i inni specjaliści. Z tego powodu poszukiwaniem pracy warto zająć się na własną rękę. Z pomocą przychodzą ogólnopolskie portale z ofertami pracy.

Zdecydowana większość firm właśnie tam publikuje ogłoszenia o pracę, kiedy szuka nowego pracownika do swojego zespołu. W sytuacji, kiedy dokładnie wiesz, gdzie i dla kogo chciałbyś pracować, możesz zdecydować się na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z tę firmą, np. poprzez wysłanie wiadomości mailowej.

Poszukiwania pracy w Łodzi - znajdź pracę w mediach społecznościowych

Alternatywą dla „klasycznych" sposobów na znalezienie pracy są media społecznościowe. Obecnie na Facebooku można znaleźć tysiące grup, w których regularnie publikowane są ogłoszenia o pracę w Łodzi i w innych miastach Polski. W wielu branżach jeszcze lepszym rozwiązaniem dla młodych i ambitnych kandydatów jest szukanie pracy przez portal LinkedIn.

Zazwyczaj na LinkedIn można znaleźć wiele lukratywnych ofert pracy w takich branżach jak np. finanse, marketing, zarządzanie, HR, consulting i wiele innych. LinkedIn to także doskonałe miejsce do znalezienia stażu, który w przyszłości może pomóc w znalezieniu stałego zatrudnienia nawet w tej samej firmie.