wersja testowa serwisu

Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Policjanci i strażacy edukowali najmłodszych

268-13354_20210722-061246_1
fot. KPP w Poddębicach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w ramach działań prewencyjnych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą", spotkali się z dziećmi oraz młodzieżą przebywającą na wakacjach.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży wypoczywającej w Księżych Młynach. Z uwagi na bliską lokalizację zbiornika Jeziorsko oraz rzeki Warty, mundurowi szczególną uwagę zwrócili na zasady bezpieczeństwa nad wodą. Przypominali, aby korzystać z kąpielisk strzeżonych, na których są ratownicy. Funkcjonariusze wielokrotnie podkreślali jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać dzieci i młodzież, która postanowi kąpać się w tzw. „dzikich akwenach", m.in. żwirowiskach, stawach, strumykach i przy tamie, a także o konsekwencjach skakania do wody na „główkę ".

Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała informacji o naborze do Policji oraz specyfice pracy w tej formacji. Prelekcja w pięknym plenerze na świeżym powietrzu przypadła wypoczywającym do gustu, wszyscy aktywnie uczestniczyli w pogadance.

źródło: KPP w Poddębicach