wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w gminie Zadzim, motocyklista uderzył w auto. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

LPR-niebo

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, do którego doszło w miejscowości Bratków Górny w gminie Zadzim. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami, został przetransportowany do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze.

W niedzielę, 18 lipca o godzinie 12:12, policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 479, w miejscowości Bratków Górny w gminie Zadzim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło, gdy kierujący pojazdem marki Audi A4 wykonywał manewr zawracania. Wtedy uderzył w niego 25-letni kierujący motocyklem marki Yamaha Fazer, który jechał w tym samym kierunku.

- W wyniku zdarzenia motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Kierowca Audi nie odniósł obrażeń, badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia - czytamy w komunikacie.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

- Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie ze sobą wypadek, czy kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - mówią mundurowi.