Gmina Uniejów: Spotkanie z instytucjami sektora rolniczego

DSC_4700
fot. UM Uniejów

W dniu 23 maja miało miejsce spotkanie sołtysów i radnych z terenu gminy Uniejów z przedstawicielami instytucji sektora rolniczego.

Kwestie związane z gospodarką rolną i hodowlą reguluje obecnie wiele przepisów. Pojawiają się nowe wytyczne i obowiązki nakładane na hodowców i rolników. To powoduje wiele pytań i niejasności.

Dzisiejsze spotkanie to kontynuacja corocznych spotkań, podczas których zarówno sołtysi jak i radni mają możliwość skorzystania bezpośrednio z wiedzy osób, które reprezentują instytucje związane z rolnictwem. Spotkanie takie dają możliwość uzyskania bezpośrednich odpowiedzi na nurtujące rolników pytania związane z wejściem w życie nowych obowiązków, a także poruszenia kwestii, które budzą wątpliwości.

Na pytania zebranych osób odpowiadali m. in.: Ilona Orłowska – Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Bałdrzychowie, Teresa Kutzner – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poddębicach, Anna Urbaniak – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Poddębicach, Agnieszka Gosławska – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Poddębicach oraz Tomasz Sikorski – pracownik Biura Powiatowego ARiMR w Bałdrzychowie zajmujący się identyfikacją i rejestracją zwierząt.

Źródło: UM Uniejów