wersja testowa serwisu

Gmina Uniejów: Marcin Tybura odwiedził placówki oświatowe

DSC_9558

W dniu wczorajszym miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Placówki oświatowe na terenie gminy odwiedził Marcin Tybura – pochodzący z Łęgu Balińskiego zawodnik mieszanych sztuk walki, znajdujący się obecnie w czołówce wagi ciężkiej rankingu UFC.

Wizyta w Uniejowie rozpoczęła się od spotkania Marcina z włodarzem gminy – Burmistrzem Józefem Kaczmarkiem. Panowie omówili szczegóły promocji Gminy Uniejów przez sportowego Ambasadora, wynikające z zawartej przez strony umowy. Dokument zakłada m. in. odwiedziny przez sportowca placówek oświatowych w celu upowszechniania i promowania sportu.

Pierwsze z takich wydarzeń miało miejsce właśnie wczoraj, kiedy to Marcin Tybura spotkał się z uczniami szkół w Wieleninie, Wilamowie i Uniejowie, aby podzielić się opowieścią o sobie i zachęcić dzieci do rozwijania swoich sportowych pasji.

Sportowiec opowiadał o początkach swojej przygody ze sportem, o złych i dobrych momentach w swojej karierze, stoczonych walkach oraz tajnikach treningu mieszanych sztuk walki. Odpowiadał też na liczne pytania, jakie przygotowali dla niego uczniowie. Na wszystkich spotkaniach podkreślał, że za sukcesem sportowca stoi również wiele niepowodzeń, a odnoszone porażki to przede wszystkim ważne doświadczenie kształtujące charakter i silną wolę człowieka. Na koniec każdego spotkania Marcin prezentował uczniom elementy rozgrzewki i podstawy walki w „stójce"

Dla Marcina Tybury wczorajsze odwiedziny placówek stały się również podróżą sentymentalną. Sportowiec jest, bowiem absolwentem jednej z odwiedzanych placówek, a mianowicie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Uniejowie. Co więcej Marcin, przy okazji wżyty w szkole, miał okazję spotkać się ze swoim nauczycielem wychowania fizycznego – Szymonem Bugajakiem. Dla obu panów była to miła niespodzianka.

Sportowiec obiecał, że niedługo wróci do szkół na kolejne spotkania. 

Źródło: UM Uniejów