wersja testowa serwisu

Gmina Poddębice otrzymała kolejne dofinansowanie na inwestycje poprawiające stan gospodarki wodnej

suw-Poddebice-600x450

Gmina Poddębice otrzymała kolejne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na inwestycje, poprawiające stan gospodarki wodnej.

– Kwota dotacji na zadanie, które składa się z dwóch części sięga prawie 1,8 mln zł – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Obecnie realizowany jest pierwszy etap przedsięwzięcia. Odpowiadające za jego przeprowadzenie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. wybrało wykonawcę, który do połowy września br. wybuduje wodociąg w czterech miejscowościach: Balin, Sempółki, Ksawercin i Dominikowice.

Na wykonanie drugiego etapu jest czas do końca 2022 roku. W jego ramach przewidziano modernizację stacji uzdatniania wody w Górze Bałdrzychowskiej, dokończenie budowy sieci wodociągowej w Dominikowicach. Dzięki przeprowadzeniu prac za blisko 2,9 mln zł na naszym obszarze przybędzie w sumie 10 kilometrów sieci. Rozbudowa infrastruktury stanowi kontynuację wcześniej przeprowadzonych przedsięwzięć. Przypomnijmy, że kilka lat temu przebudowane zostały stacje uzdatniania wody w Poddębicach, Porczynach i Niewieszu.

Źródło: UM Poddębice