Ewa Pajor pożegnała się z VfL Wolfsburg

84132
Zdjęcie z prywatnego archiwum Piotra Kozłowskiego (źródło: UM Uniejów)

Królowa piłki – Ewa Pajor, w dniu 20 maja 2024 r. pożegnała się z VfL Wolfsburg. Swój kontrakt podpisała w czerwcu 2015. W barwach klubu grała dziewięć lat. 

Podczas kariery Ewy w VfL Wolfsburg drużyna aż dziewięć razy z rzędu triumfowała w Pucharze Niemiec i pięciokrotnie zdobywała mistrzostwo kraju. Poniedziałkowy mecz ostatniej, 22. kolejki Frauen- Bundesligi był ostatnim oficjalnym występem polskiej napastniczki. Przeciwnikami drużyny Ewy była drużyna SGS z którą zawodniczki VfL Wolfsburg wygrały 6:0. Polka pożegnała się z klubem w najlepszy z możliwych sposobów – już w pierwszej połowie ustrzeliła hat-tricka. Zdobyty hat-trick zapewnił Ewie Pajor powrót na szczyt klasyfikacji strzelczyń sezonu 2023/24 z 18 golami.

Wśród kibiców na ostatnim meczu Ewy w barwach VfL Wolfsburg zasiedli reprezentanci Uniejowa m. in. Piotr Woźniak – prezes Uniejowskiego stowarzyszenia Aktywni i Edyta Mosiagin, trenerka Uniejowskiej Akademii Futbolu Pajor &Tarczyńska&Smolarek. Wśród kibiców znalazł się również Piotr Kozłowskipierwszy trener Ewy.

Teraz przed Ewą Pajor kolejne wielkie wyzwanie. Media donoszą, że Polka trafi do FC Barcelony, ale to wciąż niepotwierdzona informacja. 

Źródło: UM Uniejów