Ekologiczny jednoślad w ofercie aktywnego wypoczynku w Uniejowie

301009608_816435906393312_2792562486574468331_n

Uniejów jest przepięknie położony w dolinie Warty. Poza wizytą w kompleksie basenów termalnych, warto również obrać kurs na odwiedzenie tutejszych lasów, łąk, rozlewisk i oczek wodnych, jezior, a także wielu historycznych miejsc i zabytków regionu. Od niedawna można wybrać się na przejażdżkę po okolicy, korzystając z oferty wypożyczalni rowerów i sprzętu rekreacyjnego.

Ekoślad to wypożyczalnia rowerów i sprzętu rekreacyjnego, świadcząca usługi na terenie Uniejowa oraz jego okolic. Działalność, dzięki wsparciu środkami z LGD Prym, otworzyli wspólnie w 2022 roku państwo Justyna i Zbyszek Sobczyńscy, a od ubiegłego sezonu turystycznego świadczą pełną gamę usług. Wypożyczalnia w swojej ofercie posiada zarówno klasyczne, jak i elektryczne rowery dla dorosłych i młodzieży. Szczególnie godna uwagi jest propozycja dla rodzin z dziećmi – możliwość wynajęcia rowerów z siodełkami, specjalnych wózków do przewożenia młodszych pociech czy gokartów na pedały – aby najmłodsi od dzieciństwa mogli nasiąkać zdrowym trybem życia, a ich rodzice nie musieli się ograniczać podczas pobytu. Oczywiście, bezpieczeństwo użytkowników jest tu na pierwszym miejscu, dlatego do każdego wypożyczonego sprzętu dodawane są bez dodatkowych opłat kaski oraz szelki odblaskowe.

Ekoślad w swojej ofercie posiada:

  • 17 rowerów klasycznych,
  • 7 rowerów klasycznych młodzieżowych,
  • po 4 rowery i hulajnogi elektryczne,
  • przyczepki rowerowe do przewozu dzieci,
  • a także 14 jedno- i dwuosobowych dziecięce gokartów na pedały.


Dodatkowo, istnieje możliwość wynajmu specjalistycznej przyczepy do przewozu 20-stu rowerów, jeżeli ktoś chciałby rozpocząć lub zakończyć wyprawę rowerową poza Uniejowem.

Zdecydowaliśmy się założyć działalność polegającą na wypożyczaniu rowerów oraz innego sprzętu rekreacyjnego z wielu powodów. Jednym z nich jest podniesienie atrakcyjności oferowanych usług w Uniejowie dla gości indywidualnych, przyjeżdżających na baseny termalne, aby umożliwić im zwiedzanie w ekologiczny sposób również wielu innych atrakcji na terenie uzdrowiska. Osoby, które decydują się na kilkudniowy pobyt, mogą teraz swobodnie zwiedzać już nie tylko samo miasto, ale także przepiękne okolice Uniejowa, bez konieczności transportu własnych jednośladów, co z uwagi na potrzebę montowania przy samochodzie specjalnego uchwytu do przewożenia rowerów, może być kosztowne i bardzo kłopotliwe – wyjaśniają właściciele działalności.

Ekoślad ma własną stronę na Facebooku (link: Ekoślad – Wypożyczalnia rowerów oraz sprzętu rekreacyjnego), na której można znaleźć informacje kontaktowe, warunki skorzystania z oferty oraz cennik, a także sprawdzić na zdjęciach jakim sprzętem dysponuje wypożyczalnia. Na stronie znajdą Państwo również wpisy o miejscach, które warto odwiedzić w regionie, są propozycje tras rowerowych na dłuższe i krótsze przejażdżki, oferty specjalne (np. opcja połączenia wycieczki rowerowej ze spływem kajakowym po Warcie) oraz konkursy, w których wygrać można na przykład darmowe korzystanie z roweru na cały dzień.

Źródło: UM Uniejów