Earth Festival: Siódma edycja w niedzielę w Uniejowie

arch.-Termy-Uniejow-1-2048x1152
fot. arch. Termy Uniejów

Po raz siódmy Uniejów będzie gospodarzem wydarzenia Earth Festival, które odbędzie się w dniach 6-7 lipca. W programie dwudniowej imprezy czeka na wszystkich zainteresowanych Ekomiasteczko i niedzielny Koncert Telewizyjny „Earth Festival Uniejów 2024" z udziałem czołowych polskich artystów oraz mnóstwo innych atrakcji. 

Od kilku lat Earth Festival w Uniejowie promuje proekologiczne postawy, będąc formą artystycznego przesłania dotyczącego przyszłości naszej planety. Poprzez liczne atrakcje pokazuje, co każdy z nas może zrobić dla środowiska – od oszczędzania wody i segregacji śmieci, po wybór nowoczesnych i zeroemisyjnych źródeł energii.

Earth Festival Uniejów 2024


Zwieńczeniem imprezy będzie niedzielny koncert telewizyjny, którego tegoroczną myślą przewodnią jest hasło „Kocham ten kraj". Podczas koncertu na scenie wystąpią m.in.: Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Kamil Bednarek, Zakopower, Staszek z Gór, Julia Pietrucha, Wiktor Dyduła, Kaliber 44 feat. Fokus & Rahim & Kleszcz, Wiktor Waligóra, Natalia Nykiel, Majka Jeżowska, Mała Armia Janosika, Weronika Korthals, Konin Gospel Choir, oraz Stokłosa Collective Orchestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

Uniejowska Grupa Wokalna wystąpi podczas Earth Festival Uniejów 2024.

To dla nas ogromne wyróżnienie i radość. Nie możemy doczekać się spotkania z wybitnymi Artystami i wspólnego występu z cudowną grupą artystyczną Mała Armia Janosika. Dziękujemy Telewizji Polsat, Stowarzyszeniu Lepsza Polska, Uniejów Uzdrowisko Termalne i Termom Uniejów. Do zobaczenia w niedzielę.

Transmisja na żywo odbędzie się w niedzielę, 7 lipca 2024 roku, o godzinie 20:00 w Polsacie.

Nie tylko muzyka w służbie idei

Earth Festival to nie tylko koncert. Wydarzenie obejmuje również dwa dni pozytywnej energii, płynącej z muzyki, filmu oraz edukacyjnych aktywności proekologicznych dla dzieci i dorosłych, przygotowanych przez partnerów wydarzenia w Ekomiasteczku w dniach 6-7 lipca, w godzinach od 11:00 do 18:00.

Wzdłuż rzeki Warty staną namioty, w których będzie można wziąć udział w różnych zajęciach promujących ekologiczne postawy. Przewidziano konkursy z nagrodami.

Po południu w Sali Rycerskiej Zamku w Uniejowie będzie można obejrzeć odcinek serii „Podglądacze Przyrody" z Polsat Play, film familijny „Misja Yeti" oraz spotkać się z Jakubem Tylmanem, autorem ekologicznych książek dla dzieci.

Kino festiwalowe zaplanowało przedpremierowy odcinek serii BBC Earth „Ssaki" oraz przebojową komedię „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje".

Źródło: UM Uniejów