Dziennikarze z Japonii z wizytą w Spycimierzu i Uniejowie

GS8A9136-1536x1024
fot. UM Uniejów / Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego

Dziennikarze i touroperatorzy z Japonii (biura podróży, media i wydawnictwa) w dniach 30-31 maja 2024 roku przyjechali do Spycimierza i Uniejowa, wcześniej uczestniczyli w procesji Bożego Ciała w Łowiczu. Przyjazd był wynikiem owocnej współpracy między Polską Organizacją Turystyczną, Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Tokio oraz Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego. 

Współpraca tych trzech instytucji jest częścią trójstopniowego systemu zarządzania turystyką w Polsce. Jej celem jest wzajemna wymiana kontaktów i doświadczeń, a także promowanie najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc województwa łódzkiego zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Jednym z głównych punktów programu była wizyta w Spycimierzu i Uzdrowisku Termalnym Uniejów, które od dawna cieszy się szczególnym zainteresowaniem ROT-u dzięki atrakcjom opartym na bogatej historii i dziedzictwie poprzednich pokoleń, a także wyjątkowym walorom przyrodniczym związanym z rzeką Wartą i cennymi zasobami źródeł geotermalnych.

Delegacja wybrała odwiedzenie Spycimierza ze względu na ponad 200-letnią tradycję układania przez parafian kwietnych dywanów na uroczystość Bożego Ciała i otwarty obiekt muzealno-edukacyjny – Centrum „Spycimierskie Boże Ciało" – poświęcony tej tradycji, który będzie otwarty 365 dni w roku. W Centrum spotkali się z Burmistrzem Uniejowa – Józefem Kaczmarkiem i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Uniejowie – Tomaszem Wójcikiem, poznając historię Spycimierza i kwietnych dywanów wpisanych na listę UNESCO oraz koordynatorem tego projektu – Andrzejem Szoszkiewiczem. Po obiekcie oprowadził i opowiedział o tradycji dyrektor centrum – dr Jędrzej Kałużny.

Goście skorzystali również z głównej atrakcji Uniejowa – kąpieli w basenach termalnych i zapoznali się z ofertą hotelową miasta pod kątem przygotowania materiałów promocyjnych na nadchodzącą w 2025 roku wystawę Expo w Osace.

Poprzednie wizyty studyjne dziennikarzy i touroperatorów w naszym regionie okazały się dużym sukcesem, co wzbudziło dalsze zainteresowanie przedstawicieli japońskiej branży turystycznej, dlatego też dzięki wsparciu Zagranicznego Ośrodka POT w Tokio, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego zorganizowała kolejną podróż studyjną.

Źródło: UM Uniejów