Dzień Seniora z poddębickimi funkcjonariuszami

268-182251
fot. KPP Poddębice

Jednym z wydarzeń, które na stałe wpisało się w jesienny kalendarz, jest organizacja obchodów Dnia Seniora, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Senior menadżer ds. własnego bezpieczeństwa". 15 listopada poddębiccy policjanci spotkali się z seniorami w oddziale ZUS. Podczas spotkań poruszono między innymi problematykę zagrożeń ze strony oszustów oraz przedstawiono sposoby skutecznego reagowania na tego typu zdarzenia.

Każdego roku na poziomie globalnym, jak i lokalnym obchodzony jest Dzień Seniora. Z tego powodu poddębiccy funkcjonariusze podjęli inicjatywę edukacyjno- informacyjną, mającą na celu uświadamianie starszego pokolenia o czyhających na nich niebezpieczeństwach. Spotkanie w oddziale ZUS było doskonałą okazją do dyskusji o kwestiach istotnych z perspektywy osób starszych i popularyzacji informacji, które mogą się im przydać w codziennym życiu.

W tym roku hasłem przewodnim Dnia Seniora jest „Senior menadżer ds. własnego bezpieczeństwa". Dlatego przy okazji spotkania dyskutowano na temat zagrożeń i ryzyk, a także sposobów na zachowanie bezpieczeństwa seniorów. Nie brakowało także tematów związanych z aplikacją Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacją „Moja Komenda". Uczestnicy spotkania, podzielili się również swoim doświadczeniami w kwestii zagrożeń, na jakie są narażeni. Zadawali pytania dzielnicowemu, rozwiewając tym samym wątpliwości, dotyczące ich własnego bezpieczeństwa oraz niebezpiecznych sytuacji, które spotykają ich na co dzień. Na koniec spotkania policjanci wyposażyli uczestników w elementy odblaskowe, tak niezbędne dla bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Poddębice