Dwie śmiertelne ofiary wypadku na DK 42. Kierująca Toyotą wjechała wprost pod koła TIRa [Foto]

Dwie śmiertelne ofiary wypadku na `DK 42. Kierująca Toyotą wjechała wprost pod koła TIRa [Foto]
KPP Pajęczno

Pajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło na drodze krajowej K 42. W wyniku odniesionych obrażeń 61- letnia kierująca pojazdem oraz 50-letni pasażer zmarli w szpitalu. 

Do wypadku doszło w miniony poniedziałek, 9 października. Tragedia wydarzyła się około godziny 12.30 na drodze krajowej 42 pomiędzy miejscowościami Nowa Brzeźnica, a Kruplin. 

- Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 61 – letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego kierująca samochodem osobowym Toyota Yaris na łuku drogi, z nieustalonych przyczyn, zjechała na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym marki Daf, kierowanym przez 58- letniego mieszkańca Radomska - informuje nadkom. Artur Stachera z KPP Pajęczno.

Kierująca oraz 50 – letni pasażer samochodu Toyota Yaris zabrani do szpitala, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarli. Kierujący samochodem ciężarowym trzeźwy. Policjanci wykonali niezbędne czynności, które pozwolą ustalić dokładną przyczynę tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Wszystkie czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. 

- Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz do własnych umiejętności. Pamiętajmy też, aby w podróż wybierać się wypoczętym, a swoją uwagę skoncentrować na tym co dzieje się na drodze - podsumowujenadkom. Artur Stacheraz KPP Pajęczno.