wersja testowa serwisu

Dwanaście par odebrało z rąk burmistrza Kaczmarka Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

grupowe-1536x898

12 par odebrało z rąk burmistrza Józefa Kaczmarka Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła. Tak samo jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli ze sobą pół wieku. Właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, która odbyła się w dniu 28 czerwca w Domu pracy Twórczej w Uniejowie.

Podczas wydarzenia, w dowód uznania społecznego dla trwałości małżeństwa i rodziny Jubilaci odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które wręczył Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek gratulując pięknego jubileuszu oraz życząc kolejnych rocznic przeżytych wspólnie w zdrowiu i miłości. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz kwiaty.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – pani Anna Kowalska. W mowie otwierającej podkreśliła, że prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszelkie życiowe zawirowania i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek.

Bez wątpienia Złote Gody to niezwykła rocznica ślubu, nie tylko dla samych Jubilatów, ale też dla ich rodzin i przyjaciół. To także piękny przykład dla młodego pokolenia. Co więcej, jedna para została szczególnie uhonorowana – to państwo Antoni i Lucyna Pietrzakowie ze Spycimierza, którzy przeżyli ze sobą jako małżeństwo 70 lat i to najprawdopodobniej najstarszy tego typu jubileusz na terenie naszej gminy. Tzw. Kamienne Gody to bardzo rzadko spotykany małżeński Jubileusz i najlepszy certyfikat – jak kochać i związać ze sobą życie trwające w przysiędze małżeńskiej przez tak wiele lat.

Dyplom oraz kwiaty, w imieniu ojca i zmarłej niedawno mamy Lucyny odebrała córka państwa Pietrzaków – pani Maria Pełka.

Tegoroczne Złote Gody miały wyjątkowy charakter z uwagi na nową rzeczywistość spowodowaną pandemią koronawirusa. Zazwyczaj uroczystości odbywają się na jesieni. Jednakże, wprowadzony lockdown nie tylko spowodował opóźnienia proceduralne, ale też uniemożliwił organizację wydarzenia.

Ze spotkania jednak nie zrezygnowano, a jedynie przesunięto w czasie.

Mieliśmy już wszystko przygotowane, czekaliśmy jedynie na moment, w którym będzie można zorganizować wydarzenie. Tak doniosły jubileusz wymaga wyeksponowania i odpowiedniej oprawy. Cieszę się, że stopniowe luzowanie obostrzeń pozwoliło nam się dziś spotkać – mówiła kierownik USC, Anna Kowalska.

Ze względów bezpieczeństwa wydarzenie zorganizowano na zewnątrz, na tarasie przy DPT.

Nie zabrakło również symbolicznego toastu oraz pamiątkowej, wspólnej fotografii.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:
Janina i Kazimierz Olejniczakowie
Irena i Eugeniusz Synakiewiczowie
Władysława i Jan Szczepaniakowie
Bolesława i Florian † Pająk
Aleksandra i Lesław Janiccy
Janina i Władysław Łysiakowie
Genowefa i Jerzy Pająk
Jadwiga i Tadeusz Józefowiczowie
Kornela i Wojciech Sztybrychowie
Kamila i Wacław Urbańczykowie
Wiesława i Zdzisław Sieradzcy
Anna i Stanisław Grzelakowie

Uroczystość uświetnił występ Kapeli spod Baszty.

Dziękujemy panu Marianowi Pięgotowi (Kapela Spod Baszty), pracownikom DPT oraz Jakubowi Pruchlatowi za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata i doczekania się kolejnych jubileuszy.

Źródło: UM Uniejów