wersja testowa serwisu

Doprowadził do kolizji, uciekał przed policją. Okazało się, że był pijany

Policja3

Uniejowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 23 listopada po godzinie 16:00 policjanci zostali wezwani na ulicę Rzeczną w Uniejowie, gdzie został uszkodzony pojazd. Według świadków, kierujący Peugeotem uderzył w zaparkowane Volvo, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

- Policjanci podczas wykonywania czynności, na terenie miasta ujawnili samochód sprawcy. Używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych, funkcjonariusze nakazali kierującemu zatrzymanie się. Jednak kierowca Peugeota, nie miał zamiaru poddać się policyjnej kontroli i przyspieszając zaczął uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera. Badanie alkomatem wykazało, że 41-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem - mówi sierż. Beata Orłowska z KPP w Poddębicach.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.