wersja testowa serwisu

BSC Termy Poddębice powalczy o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski. Pierwsze mecze już w piątek

BSC Termy Poddębice powalczy o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski. Pierwsze mecze już w piątek

Już jutro do rywalizacji o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w Beach Soccerze przystąpią młodzi zawodnicy BSC Termy Poddębice.

Szesnaście drużyn z całego kraju powalczy o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w Beach Soccerze. Zawody odbędą się na Stadionie Letnim w Gdańsku, a pierwsze mecze zostały zaplanowane już na jutro (31 lipca). W stawce są także trzy zespoły z Łódzkiego, w tym Beach Soccer Club Termy Poddębice.

Ze względu na sytuację związana z koronawirusem okres przygotowawczy drużyny był mocno ograniczony. Zespoły juniorów i seniorów BSC, zaraz po zwolnieniu obostrzeń, ruszyły do pełnych przygotowań.

- Jak widać, seniorzy przeplatani z młodszymi kolegami osiągnęli ogromny sukces, jakim jest awans do Mistrzostw Polski, czyli najlepszych ośmiu ekip w kraju. Jesteśmy w tym gronie kopciuszkiem i szanujemy już osiągnięty rezultat. Co do juniorów, to turniej zweryfikuje na co stać tych zdolnych chłopców - mówi Maciej Marciniak, trener BSC Termy Poddębice. - Część z nas jedzie po kolejne doświadczenia, część ma jasny cel postawiony. Są tacy, którzy ocierają się o młodzieżową reprezentację Polski w tej dyscyplinie. Jak wspomniałem, to zdolne dzieciaki i wierzę w dobry rezultat.

BSC Termy Poddębice to nowa drużyna, połączona z zawodników Grembacha Łódź i KP Łódź. Czy będzie to gwarancją końcowego sukcesu?

- Młodzież Grembacha to głównie chłopcy z Poddębic i okolic. Dzięki uprzejmości prezesa Jarosława Jagielskiego i jego ogromnemu wsparciu mogliśmy w tamtym roku doświadczyć ogromnych emocji związanych z mistrzostwami. Każdy chwalił styl, w którym graliśmy a przypomnę, że zabrakło nam jednej bramki do wyjścia z grupy, z której awansowali późniejsi finaliści całego turnieju. A Mistrza - Tonio Team ograliśmy w grupie, lecz brakło tej jednej bramki do pełnego sukcesu. To już historia, teraz piszemy nowy rozdział, miejmy nadzieję, że lepszy - podkreśla Maciej Marciniak.

Terminarz BSC Termy Poddębice:

Piątek, 31 lipca:
10:00 - BSC Termy Poddębice - Tonio Team Sosnowiec
15:00 - BSC Termy Poddębice - KP Rapid Lublin

Sobota, 1 sierpnia
11:00 - BSC Termy Poddębice - Boca Gdańsk

Kadra BSC Termy Poddębice: Adam Kapituła, Filip Mańka - Kacper Woźniak, Jakub Pacałowski, Sebastian Chmielecki, Adrian Barzyński, Konrad Moks, Patryk Sikora, Kamil Osiński, Antoni Frącek, Wojtek Owczarek, Fabian Kasierski

Sztab szkoleniowy:
Trener: Maciej Marciniak
Fizjoterapeuta: Dominik Stefański
Kierownik: Przemysław Marciniak

Przedstawiciele klubu dziękują sponsorom: Premium "Okna, Drzwi, Bramy", Termy Poddębice, Ekomel, ZOLUX Polska, Firma Pama, Pierogarnia Złote Jabłko, Zajazd "Skorpion" Poddębice, Drukarnia Wielkoformatowa Pleszka, Sklep Motoryzacyjny Wiaderek, Damax S.C.