wersja testowa serwisu

Biegali, skakali i pchali kulą! Relacja z XXI Mistrzostw Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce

Biegali, skakali i pchali kulą! Relacja z XXI Mistrzostw Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce

Blisko 300 zawodowych strażaków z ponad dwudziestu jednostek Państwowej Straży Pożarnej wzięło udział w XXI Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Strażaków w Lekkoatletyce. Areną rywalizacji był stadion Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się drużyna KP PSP Opoczno.

Bełchatów był gospodarzem XXI Mistrzostw Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. Sportowe zmagania na obiektach PCSu przy ulicy Czaplinieckiej prowadzone były w pięciu konkurencjach: 

  • biegu na 100 m, 
  • biegu na 1000 m, 
  • skoku w dla
  • rzucie kulą
  • sztafecie 4 x 100 m
- W zawodach wzięli udział reprezentacji wszystkich komend powiatowych i miejskich z terenu województwa łódzkiego. Oczywiście liczy się tutaj rywalizacja, która podnosi poziom, ale ważne jest też samo spotkanie, bo strażacy mogą się lepiej poznać, a to wpłynie na lepszą współpracę na różnych akcjach - podkreśla Jędrzej Pawlak, rzecznik Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. 

Najlepszą komendą okazała się być ta z Opoczna. Na drugim miejscu uplasowali się strażacy z KM PSP z Piotrkowa Trybunalskiego, podium zamknęli lekkoatleci z jednostki z Kutna.

Pełne wyniki, zarówno z poszczególnych konkurencji indywidualnych, jak i wyniki drużynowe można znaleźć TUTAJ.
Zobacz materiał filmowy: 
Zobacz zdjęcia: