wersja testowa serwisu

Biblioteka Publiczna w Uniejowie zachęca do korzystania z serwisu IBUK LIBRA

pexels-photo-76942

Czytelniku! W okresie wakacyjnym Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie przygotowała specjalnie dla Ciebie propozycję ciekawych pozycji książkowych z listy IBUK LIBRA. Zachęcamy do korzystania z nich w okresie objętym pandemią Covid- 19.

To bardzo wygodne: siadasz przed swoim komputerem, tabletem czy nawet telefonem i masz dostęp do wybranych pozycji wydawniczych przez 24 godziny. A zatem, nie zwlekaj i jak najszybciej odwiedź naszą bibliotekę – jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00.

Od czego zacząć?

Zajrzyj do siedziby i poproś bibliotekarza o pin, który umożliwi Ci dostęp do serwisu. Następnie, wypełnij formularz on-line. Potem pozostaje już tylko rejestracja w serwisie www.libra.ibuk.pl.

Jak to działa?

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia oprogramowanie, dzięki któremu do udostępnionych publikacji wejdziesz przez przeglądarkę WWW (np. Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, itp.) i to niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego oraz bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Pamiętaj jednak, aby używać aktualnej wersji przeglądarki internetowej. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript, zaakceptowania obsługi „cookies" oraz zainstalowania wtyczki Adobe Flash Player.

Co na Ciebie czeka?

Do Twojej dyspozycji oddajemy 58 tytułów ibuków. Znajdziesz tu: podręczniki, poradniki i albumy. Nie brakuje książek z psychologii, socjologii, zarządzania, prawa, finansów, bankowości, pedagogiki czy medycyny. Pod adresem www.libra.ibuk.pl dostępna jest także literatura popularna. Wystarczy, że klikniesz na wybraną publikację, a wtedy zobaczysz informację o książce wraz z podglądem treści.

W e-czytelni zrobisz notatki bezpośrednio w książce, dodasz zakładki, wyszukasz słowa i frazy, możesz tagować ważne fragmenty albo stworzyć własną półkę z e-książkami.

Zainteresowany? Masz pytania? Chcesz spróbować jak to działa?

Zapraszamy!

Źródło: Urząd Miasta Uniejów