wersja testowa serwisu

Bezpłatne porady specjalistów, ćwiczenia i występy. Za nami Piknik Zdrowia i Urody

DSC_5777-1024x678

Samorząd Powiatu Poddębickiego oraz Fundacja Inicjatywy Powiatu Poddębickiego z finansowym wsparciem Samorządu Województwa Łódzkiego zorganizowali w Uniejowie wydarzenie o nazwie „Piknik Zdrowia i Urody".

Piknik miał miejsce w sobotę 29 sierpnia 2020 r. na boiska przy Szkole Podstawowej w Uniejowie. Wydarzenie otworzyli: Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Dorota Więckowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Małgorzata Komajda – Starosta Poddębicki oraz Członkowie Zarządu Powiatu w Poddębicach: Beata Przybylska i Piotr Kozłowski. Podczas pikniku obecny był również Stanisław Katusza – Radny Rady Powiatu Poddębickiego.

Jak wielką wartością jest zdrowie wiedział już Jana Kochanowski pisząc fraszkę zaczynająca się od słów: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz". I chociaż wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, to w praktyce różnie to wygląda. Dlatego duże znaczenie mają akcje, które wychodzą naprzeciw szeroko rozumianej profilaktyce. Takim wydarzeniem był właśnie „Piknik Zdrowia i Urody". Dzięki organizacji pikniku mieszkańcy powiatu poddębickiego mogli bezpłatnie skorzystać z porad specjalistów m.in. rehabilitantów, psychologów, dietetyka, okulisty i optometrysty.

Podczas wydarzenia można było dokonać pomiaru gęstości kości, wykonać analizę składu ciała, zbadać słuch oraz skonsultować się z dietetykiem. Na tych, którzy chcieli zadbać o swoją urodę przygotowane było specjalne stoisko z poradami kosmetycznymi.


Powszechnie wiadomo, że podstawą zdrowia jest ruch, dlatego na pikniku nie zabrakło różnych przykładów aktywności, takich jak: aerobik, ćwiczenia na kręgosłup czy ćwiczenia rozciągające. Na uczestników czekały również pokazy karate.

Ofertę programową pikniku uzupełniono stoisko Komendy Powiatowej Policji, na którym można było dowiedzieć się jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo.

Wydarzenie uświetniły swoimi występami zespoły artystyczne: Zespół Śpiewaczy „Kwiaty Polne" z Kwiatkowic, Kapela „Spod Baszty, Zespół Śpiewaczy „Włościanki" z Wielenina, Grupa Mażoretek „Driady" oraz Orkiestra Dęta ZHP – OSP z Uniejowa.

O to, aby uczestnicy pikniku nie byli głodni zadbało P.G.K. TERMY UNIEJÓW oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Leśnica", które przywiozły ze sobą stoisko pełne smakołyków.

Organizatorzy zadbali również o to, aby swoje miejsce znaleźli również najmłodsi uczestnicy pikniku. Dla nich przygotowano specjalną strefę zabawy z dmuchawcami.

Piknik zorganizowano przy współpracy z Gminą Uniejów, P.G.K. TERMY UNIEJÓW Spółka z o. o. w Uniejowie oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Zdjęcia: TUTAJ

Źródło: UM Uniejów