Bezpłatne badania mammograficzne w Uniejowie. Trwają zapisy

Bezpłatne badania mammograficzne w Uniejowie. Trwają zapisy na 21 listopada
fot. UM Uniejów

Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się w dniu 21 listopada 2023 roku (wtorek) w Uniejowie przy Ośrodku Zdrowia, ul. Orzechowa 6. Zapisy pod numerem: 42 254 64 17.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, która pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. W mammobusach przeciętnie jeden/dwa razy dziennie wykrywany jest rak piersi.

Medica Sp. z o.o. Sp. K. od ponad 15 lat organizuje bezpłatne badania mammograficzne na terenie Polski w ramach programu profilaktycznego NFZ. Z badania w pracowniach mobilnych i stacjonarnych co roku korzysta ponad 60 000 kobiet. Flotę stanowią 8 mammobusów oraz 11 pracowni stacjonarnych wyposażonych w cyfrowe mammografy, dzięki czemu badania są niezwykle dokładne i wiarygodne.

MEDICA Sp. z o.o. Sp. K. realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 45 do 74 roku życia (w roku 2023 roczniki od 1949 do 1978), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Kobietom spoza grupy refundowanej oferowane są badania odpłatnie w kwocie 120 zł.

Źródło: UM Uniejów