wersja testowa serwisu

Bezpieczna jazda, bezpieczny kierowca w firmie. Trwa Akademia Bezpiecznej Jazdy

121667827_1163069544087743_3393100961581421275_n
fot. Starostwo Powiatowe w Poddębicach

Jak hamować awaryjnie, czego nie wolno robić we współczesnym samochodzie oraz jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach czyhających na drodze? Na te i inne pytania odpowiedzi można uzyskać w trakcie szkoleń organizowanych w Akademii Bezpiecznej Jazdy, których gospodarzem jest Ośrodek Doskonalenia Technik Jazdy w Sieradzu, który posiada nie tylko sale wykładowe, ale również profesjonalne place do doskonalenia jazdy.

W dniu 15 października br., w Starostwie Powiatowym w Poddębicach odbyło się spotkanie z Maciejem Wisławskim, pilotem rajdowym, dziennikarzem motoryzacyjnym, doradcą ds. bezpieczeństwa w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Tematem spotkania „Bezpieczna jazda, bezpieczny kierowca w firmie" były zagadnienia związane z podnoszeniem kwalifikacji, a w szczególności umiejętności kierowców zatrudnionych w firmach. Spotkanie skierowane do dużych firm działających na terenie Powiatu Poddębickiego, z uwagi na aktualnie panującą sytuację epidemiologiczną, odbyło się w ograniczonym składzie. Uczestniczyli w nim: Piotr Majer – Wicestarosta Poddębicki, Andrzej Pabich – Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Powiatu Poddębickiego, Bartłomiej Gröbner – Dyrektor K-Flex Polska i Piotr Romek – Dyrektor WORD w Łodzi.

Maciej Wisławski w czasie dyskusji podkreślał, jak ważne są umiejętności szybkiego reagowania na niebezpieczeństwa i zagrożenia na drodze i jak ważne jest bezpieczne prowadzenie samochodu. Umiejętności te można nabyć w trakcie kursów poprawy techniki jazdy, gdyż jazda na macie poślizgowej, symulatory dachowania czy zderzenia uczą pokory nawet najbardziej doświadczonych użytkowników drogi. Zachęcał przedstawicieli firm do inwestowania w umiejętności kierowców zatrudnionych w firmach. Doskonalenie techniki jazdy to same korzyści dla przedsiębiorcy, który zyskuje dobrego pracownika, a także ogranicza koszty i zapewnia bezpieczeństwo nie tylko kierowcy, ale także innym uczestnikom dróg. W trakcie dodatkowych szkoleń chodzi nie tylko o doskonalenie jazdy, ale również o pokazanie co się dzieje z autem, jak ono się zachowuje, przy jakich prędkościach zaczyna się robić niebezpiecznie.

źródło: Starostwo Powiatowe w Poddębicach