Bezpieczna droga do szkoły z poddębickimi policjantami

268-178017
fot. KPP Poddębice

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły" poddębiccy policjanci prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych bezpośrednio w rejonach szkół. Spotkania w przedszkolach i szkołach to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wczoraj, 21 września 2023 roku, policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola imienia Króla Maciusia Pierwszego oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach.

W ramach spotkania policjanci przypominali dzieciom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w ruchu drogowym oraz jak bezpiecznie można zagrożeń tych uniknąć. Podali wskazówki jak się poruszać drogą, poboczem aby bezpiecznie dotrzeć do domu lub szkoły. Mówili o potrzebie noszenia elementów odblaskowych i wskazali, jak ważne jest ich noszenie zwłaszcza po zmroku i na drogach nieoświetlonych.

Funkcjonariusze wytłumaczyli również w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez ulicę korzystając z przejść dla pieszych. Spotkanie miało na celu podkreślenie poprawnego zachowania się w czasie drogi do i ze szkoły.

Źródło: KPP Poddębice