Beniaminek postawił trudne warunki. GLKS Sarnów/Dalików wygrywa na inaugurację sezonu

DA770ACE-9801-4375-916C-5132369AB585

Od zwycięstwa nowy sezon w łódzkiej Klasie Okregowej rozpoczęli zawodnicy GLKS Sarnów/Dalików. Podopieczni Radosława Surowca pokonali na wyjeździe Włókniarz Zgierz 4:2.

Przed pierwszym gwizdkiem Prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Adam Kaźmierczak wręczył gospodarzom puchar za awans do Klasy Okręgowej. Włókniarz Zgierz mecz rozpoczął bardzo dobrze, w pierwszych minutach stworzył sobie dwie okazje. Najpier w sytuacji sam na sam górą był bramkarz GLKS-u, a chwilę później jeden ze zgierzan uderzył niecelnie.

Następnie do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy gości. Golkipera ze Zgierza pokonał nawet Adam Nowak, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Ten sam zawodnik prawidłowego gola zdobył po kontrze lewą stroną boiska. Tym razem arbiter nie miał zastrzeżeń i GLKS objął prowadzenie.

Kilka minut później było już 0:2. Ponownie w roli głównej wystąpił Nowak, który otrzymał piłkę około trzydziestu metrów od bramki, zwiódł rywali i nie dał szans golkiperowi na skuteczną obronę. W międzyczasie, po rzucie rożnym, Włóknkarz doszedł do sytuacji, ale jeden z zawodników gospodarzy strzelili prosto w Sokołowskiego. Do przerwy 0:2.

Od początku drugiej części gry gospodarze dążyli do zdobycia bramki kontaktowej, ale nie udało im się to m.in. dzięki dobrej dyspozycji bramkarza z Dalikowa. Gola zdobył za to GLKS. Ponownie na listę strzelców wpisał się Adam Nowak, który wybiegł zza pleców defensorów, przejął piłkę i z okolic szesnastki umieścił ją w bramce.

W kolejnych minutach przyjezdnym zaczęła brakować sił, co było wodą na młyn dla Włókniarza, który co chwilę zbliżał się pod bramkę GLKS-u. W odstępie kilku minut zgierzanie zdobyli dwa gole i podopieczni Radosława Surowca znaleźli się w trudnej sytuacji.

GLKS Sarnów/Dalików liczył jedynie na kontrataki. W jednej z sytuacji, już w końcowych minutach gry, jeden z graczy z powiatu poddębickiego trafił w słupek. W doliczonym czasie gry, na strzał niemal z połowy boiska zdecydował się Arkadiusz Stajewski i przelobował wysuniętego bramkarza rywali, czym ustalił wynik spotkania na 2:4.

Włókniarz Zgierz - GLKS Sarnów/Dalików 2:4
Gole dla GLKS: Nowak Adam (3), Stajewski Arkadiusz

GLKS: Bartek Sokołowski - Damian Paczkowski (A.Kupczak 80'), Aleksander Szymajda, Kamil Jesionowski, Adrian Krysiak, Grzegorz Misiak (B. Stanisławski 55'), Bartek Wijas (S. Borowski 90+'), Arek Stajewski, Jakub Makowski ( W.Kaźmierczak 65') , Michał Warpas (A. Groblewski 85'), Adam Nowak.