wersja testowa serwisu

Będzie odwołanie Przewodniczącego Sławomira Biniewicza? Jutro Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego

58AE5206-014F-40A8-9498-973844E7160A

We wtorek, 23 lutego odbędzie się XXX Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego. Obrady będą dotyczyły odwołania Sławomira Biniewicza z funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu Łęczyckiego.

Radni PiS złożyli wniosek o odwołanie Sławomira Biniewicza z funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu Łęczyckiego. Ma to związek między innymi z filmem z jednej z łęczyckich siłowni, który kilka tygodni temu został opublikowany w mediach społecznościowych. Na nagraniu widać, jak Biniewicz ćwiczy w rytm przerobionej piosenki, uderzający w sposób wulgarny w partię rządzącą.

- O tej decyzji przesądziła postawa Pana Przewodniczącego w stosunku do sytuacji z opublikowaniem nagrania wideo na siłowni podczas ćwiczeń. Ale nie tylko to miało wpływ - mówi Przemysław Błaszczyk, Senator RP z ramienia PiS. - Chodzi także o wcześniejsze zachowanie gdy wielokrotnie w czasie obrad sesji rady powiatu pozwalał sobie na komentowanie wypowiedzi radnych oraz nieprzyjemne uwagi personalne. Oczekiwaliśmy od Pana Przewodniczącego Biniewicza przeprosin za wcześniejsze sytuacje, jak i za ostatnią - z nagraniem w sieci, które może poważnie zaszkodzić naszemu powiatowi. Jak zareagował Pan Bieniewicz? Zamiast uderzyć się w pierś,wykazał się butą i arogancją - dodaje Senator RP. - Pan Biniewicz funkcjonuje w samorządzie i polityce od bardzo wielu lat. Znane są nam jego poglądy i dziwne zachowania, ale tym razem mocno przesadził. Dobrze wiedział w czym bierze udział i jak te zajęcia będą wyglądały i wręcz w wielu kontaktach, i nawet z naszymi radnymi, z całej sytuacji był dumny. Nie możemy tego dalej akceptować - kończy Błaszczyk.

Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego została zaplanowana na wtorek, 23 lutego. Początek o godzinie 9:00.