Baczność! Do przysięgi! Za nami kolejna przysięga łódzkich Terytorialsów

000-83-z-10_20230918-062004_1
fot. nadesłane

16 września o godz. 11:00 na Placu Kościuszki w Poddębicach odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało ponad 70 ochotników z całego województwa łódzkiego. Nowi żołnierze przeszli 16 – dniowe szkolenie podstawowe, podczas którego zapoznali się z podstawami wojskowego rzemiosła, m.in. strzelectwem, taktyką, zasadami zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy, łącznością czy topografią.

Przemawiając do nowych żołnierzy Dowódca pułkownik Paweł Wiktorowicz gratulował wstąpienia w szeregi łódzkich Terytorialsów oraz zwrócił się do ich rodzin i pracodawców: 

"Słowa roty przysięgi wojskowej w przededniu rocznicy napaści Armii Czerwonej na teren Rzeczypospolitej Polskiej nabierają szczególnego znaczenia. Dziękuję Wam za stawiennictwo do wojska w tych trudnych czasach. Wierzę, że służba w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej otworzy Wam drogę do dalszego rozwoju i będzie źródłem satysfakcji z pełnionego obowiązku. 

Dziękuję rodzinom i pracodawcom żołnierzy za to, że umożliwiły im ukończenie tego szkolenia."

Nowo zaprzysiężeni żołnierze rozpoczną teraz trzyletni cykl szkoleń w pododdziałach 9ŁBOT najbliższych swojemu miejscu zamieszkania. Szkolenia będą odbywać się w formie rotacyjnej w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu. 

- Wybrałam służbę w WOT ponieważ mogę ją łączyć z dotychczasową pracą zawodową. Nie było łatwo przejść szkolenie, ale było warto. Spełniło się moje marzenie o założeniu munduru i pozostaje mi otwarta droga do służby w wojsku, czas pokaże, którą drogę wybiorę – powiedziała jedna z nowo zaprzysiężonych żołnierzy.

Mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy chcą zdobyć wojskowe przeszkolenie, a nigdy nie byli w wojsku mogą spróbować swoich sił podczas szkoleń podstawowych. Wnioski o powołanie do WOT należy składać w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Zainteresowani mogą również skontaktować się z rekruterem 9ŁBOT ze swojego powiatu - dane kontaktowe dostępne są na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Zobacz zdjęcia: