wersja testowa serwisu

81. rocznica mordu na ludności wiejskiej w Czekaju. Jutro uroczystości patriotyczno-religijne

zaproszenie
fot. Urząd Miasta Uniejów

Uroczystości patriotyczno-religijne związane z obchodami 81. rocznicy mordu na ludności wiejskiej w Czekaju, z udziałem Reprezentacyjnego Oddziału Konnego Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, odbędą się w dniu 8 września (wtorek) 2020 r. o godz. 17.00 przy pomniku w Czekaju. Rozpocznie je Msza św. polowa w intencji Ofiar.

Uroczystość jest wyjątkową okazją, aby uczcić pamięć rodaków zamordowanych przez niemieckiego okupanta wkrótce po wybuchu II wojny światowej. To moment, który co roku skłania nas do głębokiej refleksji nad losem człowieka w obliczu wydarzeń wojennych.

Na uroczystości zapraszają: Burmistrz Miasta Uniejów, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Uniejowie, Sołtys i Sołectwo wsi Czekaj, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie.

Ważna informacja dla wszystkich osób planujących udział w uroczystościach: Ze względu na wyjątkową i trudną od marca br. sytuację związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, prosimy wszystkich uczestników o dostosowanie się do obowiązujących zasad sanitarnych. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych osób.

źródło: UM Uniejów