[ZDJĘCIA] Wakacje z dzielnicowym. Działania "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"

Dodane przez EPD24.net

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w ramach działań prewencyjnych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą" spotkali się z dziećmi oraz młodzieżą przebywającą na wakacjach. Uczestnicy letniej prelekcji otrzymali elementy odblaskowe oraz zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa.


To już kolejne spotkanie mundurowych z dziećmi i młodzieżą podczas wakacji. Tym razem policjanci odwiedzili dwa ciekawe miejsca na terenie gminy Pęczniew. Grupę dzieci przebywającą na obozie jeździeckim w Popowie oraz młodzież wypoczywającą w Księżych Młynach. 6 i 7 sierpnia 2019 roku dzielnicowy wspólnie z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych przeprowadził dla wczasowiczów prelekcję na temat bezpiecznego wypoczynku. Z uwagi na bliską lokalizację zbiornika Jeziorsko oraz rzeki Warty, mundurowi szczególną uwagę zwrócili na zasady bezpieczeństwa nad wodą. Przypominali, aby korzystać z kąpielisk strzeżonych, na których są ratownicy. Funkcjonariusze wielokrotnie podkreślali jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać dzieci i młodzież, która postanowi kąpać się w tzw. „dzikich akwenach", m.in. żwirowiskach, stawach, strumykach i przy tamie, a także o konsekwencjach skakania do wody na „główkę ".

Mundurowi omówili także elementy pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentując prawidłowe ułożenie ciała w pozycji bezpiecznej. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy Pęczniew oraz drobne upominki. Prelekcja w pięknym plenerze na świeżym powietrzu przypadła wypoczywającym do gustu, wszyscy aktywnie uczestniczyli w pogadance. Ponadto dzielnicowy podczas rozmowy z opiekunami wycieczek omówił założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz „Dzielnicowy bliżej nas".


Źródło: KPP Poddębice

Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…

Sprawdź czy możesz uratować komuś życie…

[ZDJĘCIA] Jarmark w Uniejowie, czyli wee…

Spędź Mikołajki z Poddębicką Ligą Halową…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Pijany jechał Cinquecento. Ponadto był p…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Kino Remiza: W sobotę "Dobra zmiana…

Biała Barbórka w Poddębicach. Świętowali…

Poddębice: Auto jechało "zygzakiem…

Przebudowano drogę powiatową na odcinku …

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Po…

Tak Pomagam. Siedemnasta edycja zbiórki …

IV Międzynarodowe Forum Inteligentnego R…

„Zakolęduj z harcerzami”. Wigilia harcer…

Mikołajkowy weekend atrakcji w Termach. …

Bezpieczeństwo i porządek publiczny na t…

Gminny Dzień Seniora w OSP Uniejów. Życz…