[ZDJĘCIA] Jarmark w Uniejowie, czyli weekend z produktami regionalnymi

Dodane przez EPD24.net

Rozpoczął się Jarmark Produktów Lokalnych, Ekologicznych i Tradycyjnych. Dziś (piątek 6 grudnia) oficjalnie otworzył go Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.


- Tu, w Uniejowie, zaczynamy przygotowania do Bożego Narodzenia. W zalewie propozycji, które oferują nam sklepy, czasami ciężko znaleźć produkty zdrowe, ekologiczne. Dlatego zapraszam na jarmark naszych producentów i rolników, którzy przybyli tu ze swoimi produktami, lokalnymi i regionalnymi. Po to, żeby je promować. By pokazać, że można pysznie i zdrowo przygotować święta – mówił podczas otwarcia jarmarku marszałek Grzegorz Schreiber. – Zapraszam wszystkich mieszkańców województwa i życzę piękniej atmosfery, fantastycznych zakupów oraz znakomitych pomysłów na przygotowanie świąt.


Potem Grzegorz Schreiber oraz zaproszeni goście, między innymi, poseł Piotr Polak i Dorota Więckowska, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, przystroili bombkami olbrzymią choinkęi wraz ze św. Mikołajem obdarowali prezentami dzieci ze szkół i przedszkoli powiatu poddębickiego. Ksiądz infułat Andrzej Rzemieśkiewicz, proboszcz parafii w Uniejowie, poświęcił szopkę z żywmy zwierzętami.


Otwarty w piątek jarmark potrwa do niedzieli. W godzinach 12-18 przed Termami Uniejów można kupić produkty z gospodarstw ekologicznych i tradycyjnych prowadzonych na terenie województwa łódzkiego: wędliny, chleb, ciasta, powidła, miody, sery, soki, jaja. Większość jest wpisana na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Są też domowe dania przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz ozdoby świąteczne i upominki wykonane przez lokalnych twórców ludowych.


Panie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich Ostrówek z powiatu łęczyckiego oferowały domowe, świąteczne potrawy oraz ozdoby

- Wszystko zrobione własnoręcznie. Przywiozłyśmy pierogi z pieczarkami, kapustą i grzybami, z serem. Domowe pierniki, serniki i makowce, bigos postny i zupę grzybową – wylicza Aleksandra Zalewska, z SKGW Ostrówek - Pracowałyśmy na to cały tydzień.


info: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Zobacz także

Dzieci Suzuki wystąpią w niedzielnym kon…

Z życzeniami i przestrogami. Policjanci …

Gmina Zadzim: Dostawa artykułów żywności…

Czasowe zamknięcie kładki od 1 lutego. G…

Konferencja o Ochronie Zdrowia 2020 z ud…

Za nami kolejne mecze Poddębickiej Ligi …

Wypadek na wojewódzkiej "703" …

[ZDJĘCIA] Podwójne święto w Rożniatowie…

Gmina Uniejów: Zebrania z mieszkańcami w…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Powiatowe szkoły ponadpodstawowe w Ranki…

Dzisiaj kolejne mecze w Poddębickiej Lid…

[ZDJĘCIA] Zupełnie nowa strażnica OSP w …

Za nami XIII sesja Rady Gminy Pęczniew. …

Pożar domu jednorodzinnego w Dąbrowie. K…

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Ad…

Poddębicka Liga Halowa gra z WOŚP. Na li…

Promocja zawodu policjanta połączona z z…