[ZDJĘCIA] Inauguracje Uniwersytetów Trzeciego Wieku w powiecie poddębickim

W dniu 7 października na Zamku w Uniejowie zainaugurowano kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku naukę podjęło 264 słuchaczy, którzy nie tylko będą zgłębiać wiedzę, ale również rozwijać swoją sprawność fizyczną.


Przybyłych na uroczystość gości przywitała prezes UTW w Uniejowie, Urszula Urbaniak, która oficjalnie rozpoczęła nowy rok akademicki.


Na inaugurację oprócz uczestników przybyli również goście w osobach: Anna Mroczek - Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Przewodniczący Rady Powiatu w Poddębicach Sebastian Romanowski, Wiceburmistrz Uniejowa Janusz Kosmalski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie Mirosław Madajski, Danuta Pecyna – Radna Rady Powiatu w Poddębicach, Magdalena Raźniak - z Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Imprezę prowadził Dyrektor MGOK w Uniejowie - Robert Palka.


Od października działać będą trzy grupy nauki języka angielskiego na różnych poziomach oraz trzy grupy zajęć komputerowych. Słuchacze będą mogli uczestniczyć w zajęciach warsztatowych z rękodzieła, wspólnego śpiewania, zajęć w grupie teatralnej i klubie filmowym.


Słuchacze w tym roku mogą nie tylko zgłębiać wiedzę, ale również brać udział w zajęciach sportowych. Funkcjonować będą trzy grupy aerobicu na sali (w tym jedna w Wieleninie), trzy grupy jogi, dwie grupy aerobicu wodnego oraz jedna nauki pływania.


W najbliższy czwartek 10 października o godz. 12.00 w Pijalni Wód Termalnych w Poddębicach rok akademicki 2019/2020 zainauguruje także Poddębicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Oferta PUTW skierowana jest do mieszkańców w wieku 60+.

Zobacz także

Gmina Uniejów: Idą zmiany w otoczeniu Ko…

Spotkanie świąteczne w Wilamowie. Słodki…

XXIII Gwiazdkowy Otwarty Turniej Karate …

[WIDEO] Przed nami piąta kolejka Poddębi…

Spotkanie z firmą 4 ECO. Zebranie inform…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

MiGBP w Poddębicach: Rozstrzygnięcie kon…

Mikołajkowy Turniej wiedzy o bezpieczeńs…

Niebezpieczny wypadek w Podgórczu. Kiero…

LO Poddębice: Eliminacje szkolne konkurs…

Święty Mikołaj odwiedził placówki oświat…

Mój prąd i czyste powietrze. Spotkanie z…

Podpisano umowę na budowę drogi w Spycim…

Spotkanie przy opłatku w Zduńskiej Woli…

Powiatowa Bibliotek Publiczna w Poddębic…

Wiecha góruje nad kompleksem geotermalny…

[AKTUALIZACJA] Wypadek na autostradzie A…