[ZDJĘCIA] Inauguracje Uniwersytetów Trzeciego Wieku w powiecie poddębickim

W dniu 7 października na Zamku w Uniejowie zainaugurowano kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku naukę podjęło 264 słuchaczy, którzy nie tylko będą zgłębiać wiedzę, ale również rozwijać swoją sprawność fizyczną.


Przybyłych na uroczystość gości przywitała prezes UTW w Uniejowie, Urszula Urbaniak, która oficjalnie rozpoczęła nowy rok akademicki.


Na inaugurację oprócz uczestników przybyli również goście w osobach: Anna Mroczek - Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Przewodniczący Rady Powiatu w Poddębicach Sebastian Romanowski, Wiceburmistrz Uniejowa Janusz Kosmalski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie Mirosław Madajski, Danuta Pecyna – Radna Rady Powiatu w Poddębicach, Magdalena Raźniak - z Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Imprezę prowadził Dyrektor MGOK w Uniejowie - Robert Palka.


Od października działać będą trzy grupy nauki języka angielskiego na różnych poziomach oraz trzy grupy zajęć komputerowych. Słuchacze będą mogli uczestniczyć w zajęciach warsztatowych z rękodzieła, wspólnego śpiewania, zajęć w grupie teatralnej i klubie filmowym.


Słuchacze w tym roku mogą nie tylko zgłębiać wiedzę, ale również brać udział w zajęciach sportowych. Funkcjonować będą trzy grupy aerobicu na sali (w tym jedna w Wieleninie), trzy grupy jogi, dwie grupy aerobicu wodnego oraz jedna nauki pływania.


W najbliższy czwartek 10 października o godz. 12.00 w Pijalni Wód Termalnych w Poddębicach rok akademicki 2019/2020 zainauguruje także Poddębicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Oferta PUTW skierowana jest do mieszkańców w wieku 60+.

Zobacz także

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Jak komercjalizować usługi? Szkolenie dl…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Powodowie Trz…

22-latek posiadał znaczną ilość środków …

Ner Poddębice: Zwycięska sobota seniorów…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Wypadek na autostradzie A2, dachował sam…

Masz prawo do mediacji. To już ósma edyc…

W Ozorkowie odbędzie się Bieg im. Agaty …

Nowe stroje i poszerzenie repertuaru. Ko…

Dwieście maszyn w Uniejowie. Zakończenie…

[ZDJĘCIA] Jesienny Wieczór z piosenką i …

[ZDJĘCIA] Rywalizacja o Puchar Polski. K…

Oddaj krew – uratuj życie. Akcja w najbl…

[ZDJĘCIA] Inauguracje Uniwersytetów Trze…

Zapraszamy na szkolenie pn. "Jak ko…