Zbliża się Wojewódzki Finał Turnieju "Z podwórka na stadion". O zwycięstwo powalczą drużyny z powiatu poddębickiego

Dodane przez EPD24.net

W dniach 8-9 kwietnia ponad 100 drużyn z 24 powiatów walczyć będzie w Łodzi o zwycięstwo w wojewódzkim finale XIX Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Rywalizacja chłopców i dziewcząt tradycyjnie toczyć się będzie w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12.


O prawo gry w finale wojewódzkim walczono w eliminacjach powiatowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wyłoniły uczestników finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany na boiskach Chojeńskiego Klubu Sportowego przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18. Siedem powiatów i trzy miasta na prawach powiatu będą miały swoich reprezentantów we wszystkich kategoriach.


Po sześć zespołów wystawią powiaty: łęczycki, łowicki, opoczyński, piotrkowski, skierniewicki, wieluński, zduńskowolski oraz miasta Łódź, Piotrków Trybunalski i Skierniewice. Pierwszego dnia rywalizacji wyłonieni zostaną zwycięzcy w kategoriach U-12 dziewcząt i chłopców oraz U-10 dziewcząt. Na 9 kwietnia zaplanowano natomiast mecze chłopców U-10, a także chłopców i dziewcząt U-8.


Uczestnicy turnieju finałowego zakończą rywalizację z upominkiem i pamiątkowym medalem. Będą również dyplomy dla wszystkich drużyn, nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników oraz puchary dla zespołów z miejsc 1-3. Dla triumfatorów rozgrywek do lat 10 i 12 premią za osiągnięty wynik będą przepustki uprawniające do gry w Finale Ogólnopolskim. Najlepsze zespoły do lat 8 udział w XIX edycji Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku zakończą natomiast na szczeblu wojewódzkim. Wszystkie drużyny najmłodszej kategorii wiekowej wyjadą z Łodzi z meczowymi koszulkami, a czterech finalistów otrzyma komplety firmy Nike.


Uczestnicy turniejów finałowych (lista w załączniku) proszeni są o jak najszybsze potwierdzenie udziału w rozgrywkach. Można to zrobić u koordynatora Tomasza Lenarta telefonicznie (504 064 435) lub drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


UWAGA!!! Trenerzy poszczególnych zespołów muszą pamiętać, że na godzinę przed turniejem mają obowiązek przedstawić w biurze zawodów:

 • wydrukowany z systemu formularz zgłoszenia drużyny (wygenerowany najwcześniej 5 dni przed datą finału wojewódzkiego i podpisany przez dyrektora szkoły lub prezesa podmiotu zgłaszającego zespół do rozgrywek), zawierający listę zawodników (drużyny z odręcznymi dokumentami lub odręcznie dopisany zawodnik nie zostaną dopuszczeni do gry);
 • ważny dokument tożsamości ze zdjęciem każdego zawodnika;
 • brakujące zgody rodziców (jeżeli drużyna ma braki, zostanie wysłany do trenera e-mail oraz sms).
 • Jednocześnie przypominamy, że trenerzy mają możliwość zgłoszenia kontuzji zawodnika na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Telefoniczne zgłoszenia nie będą rozpatrywane. Zgłoszenie musi być poparte oświadczeniem rodzica; każda sprawa będzie oddzielnie rozpatrywana.


  Organizatorem Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem tytularnym firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. W dotychczasowej historii turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.


  Lista uczestników turnieju finałowego


  info: ŁZPN

  Zobacz także

  [ZDJĘCIA] Najmłodsi mieszkańcy z wizytą …

  Pilica Przedbórz wywiozła punkt z Byczyn…

  Poddębiczanie lepsi od Kolejarza

  Kolejne wypadki na drogach powiatu. Poli…

  Pożar na terenie zakładu w Rożniatowie. …

  UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

  Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

  UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…

  Wypadek w Uniejowie. Dwa pojazdy rozbite…

  Mali goście w poddębickiej Komendzie Pol…

  "Mundial Uniejów 2019" - ponow…

  UWAGA: Dzień DARMOWYCH konsultacji w kli…

  Czy poddębiccy piłkarze przełamią negaty…

  WAŻNE: Główny Inspektorat Sanitarny wyco…

  Już w najbliższą sobotę w Uniejowie odbę…

  [PILNE] Nie żyje Ilona Rafalska - zginęł…

  Kolejne porozumienie dotyczące współprac…

  Podsumowanie majowego weekendu na poddęb…