Z życzeniami i przestrogami. Policjanci odwiedzili seniorów

Dodane przez EPD24.net

Policjanci z Poddębic po raz kolejny spotkali się z pensjonariuszami Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęczniewie. Jak co roku przestrzegali przed oszustwami metodą „na wnuczka", „na policjanta" oraz przypominali o zasadach bezpieczeństwa na drodze.


Dzielnicowi z terenu gminy Pęczniew oraz gminy Zadzim dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami uczniów przynoszą wymierne efekty pod względem podnoszenia świadomości w wybranych zagadnienia dotyczących bezpieczeństwa.


21 stycznia 2020 roku przyszła pora na seniorów z ośrodka w Pęczniewie, którzy także chcą poszerzać swoją wiedzę na temat zagrożeń. Pensjonariusze podczas spotkania z policjantami wysłuchali porad jak nie stać się ofiarą oszustwa oraz jak zareagować na telefon od oszusta. Funkcjonariusze wyjaśnili uczestnikom m.in.: dlaczego warto posiadać elementy odblaskowe oraz przestrzegać podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Spotkanie miało na celu przełamanie barier międzyludzkich oraz zwrócenie uwagi na potrzeby osób starszych lub niepełnosprawnych. Wspólne rozmowy oraz aktywne uczestnictwo w warsztatach sprawiło, że seniorzy chętnie wymieniali się z mundurowymi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Dzielnicowi dodatkowo omówili założenia aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz wskazali sytuacje w jakich okolicznościach osoby niepełnosprawne mogą zwracać się do funkcjonariuszy o pomoc. Na zakończenie spotkania uczestnicy usłyszeli życzenia z okazji swojego święta oraz otrzymali tematyczne ulotki.


Źródło: KPP Poddęb ice

Zobacz także

Już dzisiaj finał Poddębickiej Ligi Halo…

Ner Poddębice: Sparingowa wygrana z Włók…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Ner Poddębice: Turniejowe wojaże poddębi…

Współpraca poddębickiej policji z placów…

Remont budynku Przedszkola Miejskiego w …

Pożar na placu składowym w Zagórzycach. …

Już w niedzielę Otwarty Gminny Strażacki…

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Poddębi…

Uwaga! Kładka już zamknięta. Ponowne otw…

Orlen Przedszkoliada Tour zawita do Podd…

W Uniejowie debatowano nad finansowaniem…

Jubileusz 50-lecia Orkiestry OSP Spycimi…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Decydująca faza Poddębickiej Ligi Halowe…

[ZDJĘCIA] Siłownia przy Szkole Podstawow…

Apel do kierowców i pieszych: Zwolnij - …

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …