Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych prosto do Grecji i na Litwę. Rozpoczął się projekt międzynarodowej mobilności uczniów

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach właśnie rozpoczyna realizację dwóch projektów finansowanych z funduszy unijnych dotyczących międzynarodowej mobilności uczniów


- Aplikowaliśmy dwa wnioski, które zostały zaakceptowane. Z projektów ogólnie skorzysta około 100 uczniów z Technikum im. Jana Pawła II. Wyjazdy są podzielone na dwie edycje: jesienną i wiosenną. W każdej wyjedzie 50 uczniów (30 do Grecji i 20 na Litwę). Uważam, że to fantastyczny sposób na naukę i poznawanie świata, na otwarcie się i zdobycie bezcennego doświadczenia – mówi dyrektor szkoły Emilia Błaszczyk – cieszy nas tym bardziej, że dla wielu uczniów będzie to pierwszy pobyt za granicą.


- Nie mamy problemu z rekrutacją uczniów do projektu – dodaje pani Alicja Michalak, nauczyciel ZSP w Poddębicach – szczegóły rekrutacji zostały przedstawione uczniom.


Każdy z projektów oznacza dla uczniów wyjazd za granicę, szansę na skonfrontowanie swoich umiejętności językowych, możliwość poznania nowych warunków edukacji i pracy. Projekty te mogą okazać się szansą na zagraniczną karierę w wybranym zawodzie.


- Bardzo się cieszymy, a jak wrócimy to Wam opowiemy – radośnie informuje uczestniczka wyjazdu do Grecji.


ZA SZEŚCIUSET KILOMETRAMI

Pierwszy projekt pod nazwą „Polsko-litewskie spojrzenie na ekologię" dofinansowany jest przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach realizacji projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów" na kwotę 177. 992,00 zł. Jego adresatami są uczniowie klas II, III i IV technikum.


Uczestnicy projektu będą dwukrotnie gościć w Wilnie w Gimnazjum im. Witolda Wielkiego (Vilniaus Vytauto Didžiojo Gimnazija), gdzie podczas wspólnych zajęć z rówieśnikami rozmawiać będą na tematy związane z ekologią i zdrowiem. Natomiast wiedzę z historii obydwu narodów poznają podczas zaplanowanych wycieczek po Wileńszczyźnie.


ZA DWOMA TYSIĄCAMI KILOMETRÓW

Drugi projekt pod nazwą „Praktyki międzynarodowe kluczem do rozwoju zawodowego uczniów powiatu poddębickiego" dofinansowany jest w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ na kwotę 467.172,35 zł (109.206,00 euro). Jego adresatami są uczniowie klas II i III technikum kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa, technik turystyki wiejskiej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk i technik informatyk.


Udział w projekcie polega na odbyciu dwutygodniowych praktyk zawodowych w Grecji, a w czasie wolnym zaplanowano zwiedzanie Riwiery Olimpijskiej.


Podczas wyjazdu uczniowie pogłębią umiejętności zawodowe, rozwiną swoje kompetencje językowe, personalne i społeczne, co zostanie potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.


NA ZAWSZE

Stwarzanie uczniom warunków nauki poprzez takie doświadczenie jest fantastycznym sposobem na zmianę ich myślenia i postrzegania świata. Odległość nie jest problemem. Wystarczy chcieć!

ZSP w Poddębicach

Zobacz także

Już dzisiaj finał Poddębickiej Ligi Halo…

Ner Poddębice: Sparingowa wygrana z Włók…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Ner Poddębice: Turniejowe wojaże poddębi…

Współpraca poddębickiej policji z placów…

Remont budynku Przedszkola Miejskiego w …

Pożar na placu składowym w Zagórzycach. …

Już w niedzielę Otwarty Gminny Strażacki…

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Poddębi…

Uwaga! Kładka już zamknięta. Ponowne otw…

Orlen Przedszkoliada Tour zawita do Podd…

W Uniejowie debatowano nad finansowaniem…

Jubileusz 50-lecia Orkiestry OSP Spycimi…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Decydująca faza Poddębickiej Ligi Halowe…

[ZDJĘCIA] Siłownia przy Szkole Podstawow…

Apel do kierowców i pieszych: Zwolnij - …

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …