Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych prosto do Grecji i na Litwę. Rozpoczął się projekt międzynarodowej mobilności uczniów

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach właśnie rozpoczyna realizację dwóch projektów finansowanych z funduszy unijnych dotyczących międzynarodowej mobilności uczniów


- Aplikowaliśmy dwa wnioski, które zostały zaakceptowane. Z projektów ogólnie skorzysta około 100 uczniów z Technikum im. Jana Pawła II. Wyjazdy są podzielone na dwie edycje: jesienną i wiosenną. W każdej wyjedzie 50 uczniów (30 do Grecji i 20 na Litwę). Uważam, że to fantastyczny sposób na naukę i poznawanie świata, na otwarcie się i zdobycie bezcennego doświadczenia – mówi dyrektor szkoły Emilia Błaszczyk – cieszy nas tym bardziej, że dla wielu uczniów będzie to pierwszy pobyt za granicą.


- Nie mamy problemu z rekrutacją uczniów do projektu – dodaje pani Alicja Michalak, nauczyciel ZSP w Poddębicach – szczegóły rekrutacji zostały przedstawione uczniom.


Każdy z projektów oznacza dla uczniów wyjazd za granicę, szansę na skonfrontowanie swoich umiejętności językowych, możliwość poznania nowych warunków edukacji i pracy. Projekty te mogą okazać się szansą na zagraniczną karierę w wybranym zawodzie.


- Bardzo się cieszymy, a jak wrócimy to Wam opowiemy – radośnie informuje uczestniczka wyjazdu do Grecji.


ZA SZEŚCIUSET KILOMETRAMI

Pierwszy projekt pod nazwą „Polsko-litewskie spojrzenie na ekologię" dofinansowany jest przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach realizacji projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów" na kwotę 177. 992,00 zł. Jego adresatami są uczniowie klas II, III i IV technikum.


Uczestnicy projektu będą dwukrotnie gościć w Wilnie w Gimnazjum im. Witolda Wielkiego (Vilniaus Vytauto Didžiojo Gimnazija), gdzie podczas wspólnych zajęć z rówieśnikami rozmawiać będą na tematy związane z ekologią i zdrowiem. Natomiast wiedzę z historii obydwu narodów poznają podczas zaplanowanych wycieczek po Wileńszczyźnie.


ZA DWOMA TYSIĄCAMI KILOMETRÓW

Drugi projekt pod nazwą „Praktyki międzynarodowe kluczem do rozwoju zawodowego uczniów powiatu poddębickiego" dofinansowany jest w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ na kwotę 467.172,35 zł (109.206,00 euro). Jego adresatami są uczniowie klas II i III technikum kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa, technik turystyki wiejskiej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk i technik informatyk.


Udział w projekcie polega na odbyciu dwutygodniowych praktyk zawodowych w Grecji, a w czasie wolnym zaplanowano zwiedzanie Riwiery Olimpijskiej.


Podczas wyjazdu uczniowie pogłębią umiejętności zawodowe, rozwiną swoje kompetencje językowe, personalne i społeczne, co zostanie potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.


NA ZAWSZE

Stwarzanie uczniom warunków nauki poprzez takie doświadczenie jest fantastycznym sposobem na zmianę ich myślenia i postrzegania świata. Odległość nie jest problemem. Wystarczy chcieć!

ZSP w Poddębicach

Zobacz także

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Jak komercjalizować usługi? Szkolenie dl…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Powodowie Trz…

22-latek posiadał znaczną ilość środków …

Ner Poddębice: Zwycięska sobota seniorów…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Wypadek na autostradzie A2, dachował sam…

Masz prawo do mediacji. To już ósma edyc…

W Ozorkowie odbędzie się Bieg im. Agaty …

Nowe stroje i poszerzenie repertuaru. Ko…

Dwieście maszyn w Uniejowie. Zakończenie…

[ZDJĘCIA] Jesienny Wieczór z piosenką i …

[ZDJĘCIA] Rywalizacja o Puchar Polski. K…

Oddaj krew – uratuj życie. Akcja w najbl…

[ZDJĘCIA] Inauguracje Uniwersytetów Trze…

Zapraszamy na szkolenie pn. "Jak ko…