Z podwórka na stadion. Walczyli o Puchar Tymbarku

Dodane przez EPD24.net

Liczną obsadę miały rozgrywki XX edycji turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku w powiecie poddębickim. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Szymona Bugajaka na obiekcie im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie rywalizowało prawie 30 drużyn!


Najwięcej zespołów przystąpiło do walki w najstarszej kategorii wiekowej. W rozgrywkach U-12 dziewcząt wzięło udział siedem ekip, a w U-12 chłopców – dziesięć. Dziewczęta walczyły w dwóch grupach, których zwycięzcy spotkali się w finale. Rywalizację w grupie A wygrał UKS Olimpijczyk Pęczniew (9 pkt.), który w pokonanym polu zostawił SP Dalików (4), SP Bałdrzychów (3) i SP Uniejów (1). W grupie B cztery punkty zgromadziła ekipa SP Zygry, dwa miała SP Wielenin, a jeden SP Wartkowice. W meczu finałowym, decydującym o awansie do wojewódzkiej fazy rywalizacji drużyna SP Zygry w rzutach karnych wygrała 2:1 z Olimpijczykiem. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis.


W rozgrywkach U-12 chłopców grano w trzech grupach, z których cztery zespoły awansowały do półfinałów. Do rzadko spotykanej sytuacji doszło w grupie B, w której wszystkie zespoły zgromadziły po 3 pkt. i miały tyle samo strzelonych i straconych bramek. Do półfinału awansowała ekipa SP Kłódno (bramki 3-3), która wyprzedziła SP Uniejów i SP Poddębice (bramki po 2-2). Dużo emocji było również w grupie C, w której o pierwszym miejscu decydowały rzuty karne. Zespoły SP Zygry i SP Wielenin wygrały po 4:0 z UKS Olimpijczyk II Pęczniew, a w bezpośrednim meczu zremisowały 2:2. W karnych lepsza była drużyna z Wielenina, która wygrała 2:1. Piłka nożna jest jednak bardzo przewrotna, o czym zwycięzcy grupy C bardzo szybko się przekonali. W półfinale zremisowali 1:1 z SP Wartowice, a w karnych przegrali 0:1. Zespół z Wartkowic (6 pkt.) do półfinałów awansował z drugiego miejsca w grupie A, którą wygrała drużyna UKS Olimpijczyk I Pęczniew (9). Zespoły SP Dalików i SP Bałdrzychów zdobyły po 1 pkt. W półfinale zespół z Pęczniewa przegrał 0:2 z drużyną SP Kłódno, która po finałowym zwycięstwie 3:0 z SP Wartkowice awansowała do finału wojewódzkiego.


Osiem ekip przystąpiło do rywalizacji w kategorii U-10 chłopców. Grupę A wygrał zespół SP Uniejów I (9 pkt.), który wyprzedził SP Poddębice (6), SP Pęczniew I (3) i SP Pęczniew II (0). W grupie B najlepsza była SP Dalików (9), za którą uplasowały się: SP Uniejów II (6) oraz SP Kłódno i SP Bałdrzychów (po 1). W finale SP Uniejów pokonała SP Dalików 4:0. U dziewcząt w kategorii U-10 awans do fazy wojewódzkiej wywalczył UKS Olimpijczyk Pęczniew, który pokonał 1:0 ekipę SP Bałdrzychów.


Jeden mecz odbył się również w rozgrywkach U-8 chłopców. Do dalszego etapu rozgrywek awansowała drużyna SP Uniejów, która wygrała 3:1 z UKS Olimpijczyk Pęczniew. U dziewcząt w tej kategorii wiekowej jedynym zgłoszonym zespołem był UKS Olimpijczyk Pęczniew.


Źródło: ŁZPN

Zobacz także

Już dzisiaj finał Poddębickiej Ligi Halo…

Ner Poddębice: Sparingowa wygrana z Włók…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Ner Poddębice: Turniejowe wojaże poddębi…

Współpraca poddębickiej policji z placów…

Remont budynku Przedszkola Miejskiego w …

Pożar na placu składowym w Zagórzycach. …

Już w niedzielę Otwarty Gminny Strażacki…

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Poddębi…

Uwaga! Kładka już zamknięta. Ponowne otw…

Orlen Przedszkoliada Tour zawita do Podd…

W Uniejowie debatowano nad finansowaniem…

Jubileusz 50-lecia Orkiestry OSP Spycimi…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Decydująca faza Poddębickiej Ligi Halowe…

[ZDJĘCIA] Siłownia przy Szkole Podstawow…

Apel do kierowców i pieszych: Zwolnij - …

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …