Wypadek w gminie Wartkowice, samochód potrącił małego chłopca. Na miejscu śmigłowiec LPR

Dodane przez EPD24.net

Policjanci z KPP w Poddębicach wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło na terenie gminy Wartkowice. Kierujący pojazdem osobowym potrącił 8-letniego chłopca. Dziecko zostało przetransportowane Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi.


3 czerwca br. około godziny 17:00 na terenie gminy Wartkowice, kierujący pojazdem osobowym na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 469 potrącił 8-letniego chłopca. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziecko niespodziewanie wybiegło z szutrowej drogi wprost pod nadjeżdżający pojazd. Mężczyzna chcąc uniknąć potrącenia wykonał manewr skrętu i uderzył w przydrożne drzewo. Chłopiec został przetransportowany LPR do szpitala w Łodzi. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Obecnie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wyjaśniają okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia.


Policja apeluje!

Zbliżają się wakacje. Nasi podopieczni mają więcej czasu a pogoda zachęca do jego spędzania poza domem. Pamiętajmy o odpowiednim zorganizowaniu im czasu, zapewnieniu opieki i przestrzegajmy przed niebezpieczeństwami. To my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie naszych pociech, dlatego zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Nie pozwólmy, aby dziecko bawiło się w rejonie dróg, ulic, stawów czy przy maszynach rolniczych. Wszystkich rodziców oraz opiekunów prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz uwagi.


info: KPP w Poddębicach

Zobacz także

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Wzmocniony Ner Poddębice wraca do walki …

Ogólnopolskie działania "Sierpniowy…

Ner Poddębice: Nowy prezes. Zmiany w zar…

Zbliża się Powiatowy Piknik Rodzinny. Sp…

Będzie bezpieczniej na drodze krajowej n…

Termy Ner Poddębice: Nieudana próba gene…

Zbliża się kolejna edycja biegu "Le…

Ponad stu wystawców i wyjątkowe artykuły…

Pieniądze na zabytki, granty sołeckie or…

[ZDJĘCIA] Wakacje z dzielnicowym. Działa…

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego…

[ZDJĘCIA] Wędkarze rywalizowali na zbior…

[ZDJĘCIA] Dwa swojaków, starszych, młods…

Spotkanie w sprawie publicznych połączeń…

Znamy pary drugiej kolejki Okręgowego Pu…

[AKTUALIZACJA] Niebezpieczny wypadek na …

Wypadek w centrum Poddębic. Osobówka zde…