Wypadek w gminie Wartkowice, samochód potrącił małego chłopca. Na miejscu śmigłowiec LPR

Dodane przez EPD24.net

Policjanci z KPP w Poddębicach wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło na terenie gminy Wartkowice. Kierujący pojazdem osobowym potrącił 8-letniego chłopca. Dziecko zostało przetransportowane Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi.


3 czerwca br. około godziny 17:00 na terenie gminy Wartkowice, kierujący pojazdem osobowym na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 469 potrącił 8-letniego chłopca. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziecko niespodziewanie wybiegło z szutrowej drogi wprost pod nadjeżdżający pojazd. Mężczyzna chcąc uniknąć potrącenia wykonał manewr skrętu i uderzył w przydrożne drzewo. Chłopiec został przetransportowany LPR do szpitala w Łodzi. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Obecnie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wyjaśniają okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia.


Policja apeluje!

Zbliżają się wakacje. Nasi podopieczni mają więcej czasu a pogoda zachęca do jego spędzania poza domem. Pamiętajmy o odpowiednim zorganizowaniu im czasu, zapewnieniu opieki i przestrzegajmy przed niebezpieczeństwami. To my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie naszych pociech, dlatego zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Nie pozwólmy, aby dziecko bawiło się w rejonie dróg, ulic, stawów czy przy maszynach rolniczych. Wszystkich rodziców oraz opiekunów prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz uwagi.


info: KPP w Poddębicach

Zobacz także

Dwa pożary na terenie powiatu. W akcji p…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

W sobotę kolory eksplodują w Poddębicach

W sobotę Powiatowy Dzień Zdrowia i Urody

Dołącz do Term Neru Poddębice. Wkrótce t…

Masz kredyt we frankach? Już ponad 60 os…

[ZDJĘCIA] O bezpieczeństwie podczas waka…

Upały nadciągają nad Poddębice. Jest ost…

Akcja w Poddębicach. 82-letni mężczyzna …

Termy Ner Poddębice: Dzisiaj mecz ze Sta…

Wypadek w gminie Wartkowice, samochód po…

Wypadek w Stanisławowie. Pojazd ciężarow…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Rozbudowane Tęczowe Pr…

Seniorzy Term Neru zremisowali w Strykow…

Wypadek w Sarnówku. Auto zjechało na pob…